Náš komeťácký Kawasaki Team se o uplynulém víkendu představil na dalším turnaji série Kawasaki Kids Tour, tentokrát na Hané v Olomouci.
Početná skupina z komeťácké líhně se představila ve spojené kategorii U9, kde bojovala Julinka Alexová. V kategorii U10 dívek nastoupily Amálka Karkanová, Veronika „Verdy“ Pešková a premiérově také Karolínka Kohoutková. Nejpočetnější zastoupení jsme tradičně měli v kategorii U11, kde jsme mohli sledovat výkony děvčat Nelči Alexové, Maky Tupové a Ádi Bílové, doplněných o chlapecké trio Mari Šplíchal, Adámek Rajnoha a Jirka Varga.
Komeťácká týmová jízda letos ještě nekončí. Po zisku titulu Mistrů ČR klubů v kategorii U15 na začátku května bojovali o měsíc později v Plzni o svůj klubový titul také hráči a hráčky kategorie U19.
Komeťácký kroužek a miniškolička zakončily letošní sezonu finálovým dnem Komeťáckých GP F. Během celého roku probíhala série turnajů GP F v kategoriích U11, U13, U15 a U17 a právě ve středu 3. června se rozhodovalo o konečném pořadí jednotlivých kategorií.
Všichni hráči bojovali o co nejlepší výsledky a zároveň ukázali svým soupeřům i rodičům, kteří se přišli podívat, jaký badmintonový posun za poslední rok udělali. Průběžné výsledky během sezony sice naznačovaly, kde hledat favority, většina kategorií však byla až do posledního turnaje otevřená a každý mohl ještě zabojovat o medailové umístění.
Brněnská hala Sprint hostila o uplynulém víkendu Mistrovství České republiky v badmintonu veteránů a trojice komeťáků – Michal Zrůna, Martin Sokol a Standa Kohoutek – zde bojovala o co nejlepší umístění. Odměnou jim byl zisk kompletní sbírky medailí.
Uplynulý víkend patřil turnajům kategorie B – a to hned ve třech věkových kategoriích. Nejmladší U13 bojovali v Plzni, kategorie U17 se sjela do Brna do haly Sprint a naši „dospěláci“ si užívali turnaj v romantickém Českém Krumlově. A že bylo na co být hrdí!
Za nejmladší barvy Komety nastoupila čtveřice komeťaček: Emča Šimková, Maruška Kubešová, Eliška Karkanová a Niki Pári. Holky se s turnajem popraly výborně!
Velkou premiéru na celostátním turnaji zažily Emča Šimková a Maruška Kubešová – a obě obstály skvěle. Pro Marušku to byl zatím jeden z vrcholů její kariéry a cenné zkušenosti, které zde nasbírala, jsou k nezaplacení. Obrovská pochvala za odvahu a nasazení!
Emča potvrdila výbornou formu – v singlu se probojovala do osmifinále a ve čtyřhře dokonce do čtvrtfinále. Pokud bude takhle pokračovat, může brzy pokukovat i po áčkových turnajích.
Eliška Karkanová a Niki Pári přijely potvrdit své postavení – a to se povedlo. Obě si se svými parťačkami vybojovaly semifinále ve čtyřhře. Eliška s Emmou byly navíc krůček od finále, když podlehly až 19:21 ve třetím setu – obrovská škoda, ale zároveň důkaz jejich kvality.
Eliška si zahrála čtvrtfinále v singlu i mixu a i když singlová prohra mrzí, příště to určitě vyjde. Niki tentokrát limitovalo zdraví, přesto v deblu předvedla skvělý výkon.
Sestavu bohužel kvůli nemoci nemohl doplnit Tomášek Klimíček – přejeme brzké uzdravení!
🔵 U17 – Brno, hala Sprint
Domácí prostředí přivítalo Karolíny Maradovou a Fedorkovou, Vendy Šedovou, Adama a Davida Vykoukalovy a Mafouše Jandiče. I zde se potýkali někteří hráči se zdravotními komplikacemi, ale bojovnost nechyběla.
Do nedělních bojů jsme měli hned několik želízek v ohni:
mix Karolína s Matym,
debl chlapců Maty a Marek Zaňka,
a dokonce dvě dvojice s komeťáckým zastoupením v dívčím deblu – Karolína Fedorková s Terkou Štěrbovou a Karolína Maradová s Denisou Audy.
Z těch, kteří do neděle nepostoupili, si velkou pochvalu zaslouží Vendy s Adamem – společně bojovali o čtvrtfinále, a Adam si o stejný výsledek zahrál i v singlu. Vojta s létajícím parťákem Lukym si zahráli čtvrfinále a Vojta dvě kola v singlu.
A neděle? Ta byla medailová!
🥉 Bronz vybojoval mix Karolína s Matym.
🥈 Stříbro přidal debl Maty a Marek.
A naprostou bombou byl dívčí debl – komeťácké finále! Karolíny si vzájemný souboj schovaly na ten nejlepší moment – FINÁLE. Ve třech setech se nakonec radovala zkušenější dvojice Karolína Maradová – Denisa Audy. Obrovská gratulace všem finalistkám – tohle byla reklama na náš klub!
🔴 Dospělí – Český Krumlov
V Českém Krumlově reprezentovala dvojice Julie Königová a Honza Paulík. Společně se probojovali do druhého kola a pak přišla Honzova singlová jízda. Postupně vyřadil nasazené hráče 5/8 i 3/4 a zastavila ho až turnajová dvojka. První set prohraný 19:21 ale jasně ukázal, jak silný výkon Honza předvedl.
Skvělá práce!
💙 Poděkování
Komeťáci – od nejmladších až po téměř dospěláky – děkujeme za skvělou reprezentaci klubu. Je radost vás sledovat.
Velké poděkování patří také všem trenérům – nejen těm na kurtech, ale i těm v posilovně a těm, kteří nám pomáhají být psychicky silnější a odolnější. Když do sebe všechny tyto dílky zapadnou, vznikne krásný obraz. A ten jsme o víkendu viděli.