Náš komeťácký Kawasaki Team se o uplynulém víkendu představil na dalším turnaji série Kawasaki Kids Tour, tentokrát na Hané v Olomouci.
Početná skupina z komeťácké líhně se představila ve spojené kategorii U9, kde bojovala Julinka Alexová. V kategorii U10 dívek nastoupily Amálka Karkanová, Veronika „Verdy“ Pešková a premiérově také Karolínka Kohoutková. Nejpočetnější zastoupení jsme tradičně měli v kategorii U11, kde jsme mohli sledovat výkony děvčat Nelči Alexové, Maky Tupové a Ádi Bílové, doplněných o chlapecké trio Mari Šplíchal, Adámek Rajnoha a Jirka Varga.
Komeťácká týmová jízda letos ještě nekončí. Po zisku titulu Mistrů ČR klubů v kategorii U15 na začátku května bojovali o měsíc později v Plzni o svůj klubový titul také hráči a hráčky kategorie U19.
Komeťácký kroužek a miniškolička zakončily letošní sezonu finálovým dnem Komeťáckých GP F. Během celého roku probíhala série turnajů GP F v kategoriích U11, U13, U15 a U17 a právě ve středu 3. června se rozhodovalo o konečném pořadí jednotlivých kategorií.
Všichni hráči bojovali o co nejlepší výsledky a zároveň ukázali svým soupeřům i rodičům, kteří se přišli podívat, jaký badmintonový posun za poslední rok udělali. Průběžné výsledky během sezony sice naznačovaly, kde hledat favority, většina kategorií však byla až do posledního turnaje otevřená a každý mohl ještě zabojovat o medailové umístění.
Brněnská hala Sprint hostila o uplynulém víkendu Mistrovství České republiky v badmintonu veteránů a trojice komeťáků – Michal Zrůna, Martin Sokol a Standa Kohoutek – zde bojovala o co nejlepší umístění. Odměnou jim byl zisk kompletní sbírky medailí.
Oblastní přebory kategorií U15 a U19 se odehrály v naší domácí hale v Líšni a komeťáci zde potvrdili svou sílu. Prakticky po celý turnaj platilo „můj dům, můj hrad“ – z osmi hraných disciplín (nehrály se singl a debl dívek U19) jsme zasáhli do sedmi a hned v šesti z nich jsme získali titul oblastních přeborníků.
Turnaj nabídl řadu kvalitních zápasů a několikrát jsme viděli finále nebo už i část semíčka složená výhradně z hráčů Komety. Potěšující bylo i to, že někteří naši hráči nastoupili o kategorii výše, než kam věkově patří, a i přesto dokázali držet vysokou výkonnost a konkurovat starším soupeřům.
Výraznou osobností turnaje byl Honza Paulík, který v kategorii U19 získal hned tři tituly. V mixu triumfoval po boku Míši Fedorkové a v deblu spojil síly s "patnáctkou" Mafoušem Jandičem
Výborně si vedly i naše hráčky v kategorii U15. Karolíny dominovaly především v deblu, kde ve finále přehrály své oddílové kolegyně , dvojici Vendy Šedová – Eliška Karkanová. Karolína Fedorková přidala titul ve dvouhře a Karolína Maradová slavila vítězství v mixu společně s Mafoušem.
Velmi dobré výkony předvedli i další komeťáci. Všichni mohutně fandili Davidovi Hnaníčkovi v boji napříč disciplínami . Nakonec skvělé dvě stříbra, v singlu a v mixu s Julii, bronz v deblu potom přihodilo duo Davča - Luky Pári.
Vojta Hamerník potvrdil svou výkonnost ve dvouhře i mixu (Kája Fedorková) a v obou disciplínách bral stříbro.
Eliška Karkanová ukázala velký potenciál jak v singlu, tak v párových disciplínách, kde vytvořila dvojici s Vendulou Šedovou. Eliška potrápila ve čtvrtfinále nasazenou hráčku a v mixu stejně jako Vendy se svými parťáky z poza Buchlovských kopců (Maty Pšenica a Filda Ondruch) slavili všichni mixový bronz. Vendy se ozdobila i singlovým bronzem. Pro deblovou medaili si došla i Niki Pári a měla hodnotu bronzu.
Do medailových bojů zasáhli i další hráči a hráčky, kteří sbírali cenné zkušenosti a ukázali, že Kometa má širokou a kvalitní základnu napříč kategoriemi. Do mixu naskočily Nunušky - Leciánová a Navrátilová.
Do turnaje bohužel nemohl naskočit Štěpán "Pípa" Alman, ,který si při basketu v pátek zranil nohu a tak za námi přiskákal se sádrou a berlemi aspoň zafandit komeťákům a pokecat a hlavně vyzkoušet nový komeťácký suvenýr od mamky Evy pro týmové soutěže. Ten si hned zkoušeli i ostatní a tak na MČR družstev určitě nebude chybět
Turnaj ukázal nejen sportovní kvalitu našich hráčů, ale také silnou týmovost a chuť reprezentovat klub. Fandilo se napříč kategoriemi a disciplínami , kdy do haly na komeťáky přišli mrknout i netradiční fanoušci v podobě sourozenců, babiček a dědečků a ti mohli sledovat krásné výkony komeťáků. Pro trenéry je odměnou právě rozsáhlá účast jejich svěřenců ve finálových bojích.
Bez kvalitní přípravy by podobné úspěchy nebyly možné.
V neděli si ještě Šimon Hromádko a Eliška Karkanová "odskočili" na céčka U15 do Kopřivnice a oba si připsali pěkné výsledky. Eliška si zahrála singlové semifinále a Šimon s parťákem Adamem Skalskim prohráli až deblové finále.
Všem hráčům gratulujeme k předvedeným výkonům a jedeme dál. 💙🏸