Náš komeťácký Kawasaki Team se o uplynulém víkendu představil na dalším turnaji série Kawasaki Kids Tour, tentokrát na Hané v Olomouci.
Početná skupina z komeťácké líhně se představila ve spojené kategorii U9, kde bojovala Julinka Alexová. V kategorii U10 dívek nastoupily Amálka Karkanová, Veronika „Verdy“ Pešková a premiérově také Karolínka Kohoutková. Nejpočetnější zastoupení jsme tradičně měli v kategorii U11, kde jsme mohli sledovat výkony děvčat Nelči Alexové, Maky Tupové a Ádi Bílové, doplněných o chlapecké trio Mari Šplíchal, Adámek Rajnoha a Jirka Varga.
Komeťácká týmová jízda letos ještě nekončí. Po zisku titulu Mistrů ČR klubů v kategorii U15 na začátku května bojovali o měsíc později v Plzni o svůj klubový titul také hráči a hráčky kategorie U19.
Komeťácký kroužek a miniškolička zakončily letošní sezonu finálovým dnem Komeťáckých GP F. Během celého roku probíhala série turnajů GP F v kategoriích U11, U13, U15 a U17 a právě ve středu 3. června se rozhodovalo o konečném pořadí jednotlivých kategorií.
Všichni hráči bojovali o co nejlepší výsledky a zároveň ukázali svým soupeřům i rodičům, kteří se přišli podívat, jaký badmintonový posun za poslední rok udělali. Průběžné výsledky během sezony sice naznačovaly, kde hledat favority, většina kategorií však byla až do posledního turnaje otevřená a každý mohl ještě zabojovat o medailové umístění.
Brněnská hala Sprint hostila o uplynulém víkendu Mistrovství České republiky v badmintonu veteránů a trojice komeťáků – Michal Zrůna, Martin Sokol a Standa Kohoutek – zde bojovala o co nejlepší umístění. Odměnou jim byl zisk kompletní sbírky medailí.
Tradičním vrcholem týmových bojů v kategorii U13 je bezesporu Českokrumlovský pohár, jehož 38. ročník se uskutečnil právě o tomto víkendu. Jedná se o prestižní turnaj regionálních výběrů, kde se utkávají družstva v sedmi zápasech – dvou dvouhrách chlapců, dvou dvouhrách dívek, chlapeckém deblu, dívčím deblu a smíšené čtyřhře.
Z Komety na tento prestižní turnaj vyrazil trojlístek děvčat – Eliška Karkanová, Nikola Pári a Ema Šimková. Trenérského vedení regionálního výběru se tradičně ujali Máca a Hanka. Tým dále doplnili Silvie „Sisi“ Ruschková (FSpS), Filip Ondruch (Lokomotiva Kunovice), Matouš Pšenica (Badminton Zlín) a Oliver Lvovský (Sokol Židlochovice).
Turnaje se zúčastnilo celkem osm regionálních výběrů. Los nám do čtyřčlenné skupiny přisoudil Severní Čechy, Střední Čechy a favorizovaný domácí výběr Jižních Čech A. Vzhledem k systému, kdy do nedělní semifinálové části postupovaly dva nejlepší týmy ze skupiny, bylo od začátku jasné, že klíčové budou především zápasy proti Severním a Středním Čechám.
Na úvod jsme nastoupili proti výběru Severních Čech a hned od prvních zápasů bylo vidět, že chceme bojovat o medailové příčky. Výhra 6:1 nám dodala klid i sebevědomí do dalšího průběhu turnaje.
Druhým soupeřem byly Střední Čechy. Přestože papírově mohl soupeř působit méně nebezpečně, realita na kurtu byla úplně jiná. Od prvních výměn bylo jasné, že půjde o mimořádně vyrovnané utkání. Klučičí singly tentokrát bodově patřily soupeři, ale naše děvčata opět ukázala svou sílu a dokázala skóre dorovnat. Podobný scénář se opakoval i v párových disciplínách. Rozhodující bod nakonec přinesl mix Filipa Ondrucha s Eliškou Karkanovou, kteří svým vítězstvím potvrdili postup do semifinále.
Souboj s favoritem
V posledním skupinovém utkání jsme se utkali s domácím áčkovým výběrem Jižních Čech. Ve hře bylo první místo ve skupině a s ním i možnost vyhnout se v semifinále extrémně silnému týmu Prahy.
Naši hráči bojovali statečně. Výborný výkon předvedl Filip Ondruch, který si připsal cenné vítězství. Velmi blízko bodu byl i Matouš Pšenica, který však nakonec padl v těsných koncovkách. Eliška Karkanová znovu předvedla skvělý výkon proti jedné z nejlepších hráček republikového žebříčku. Mix navíc svůj duel zvládl, ale na více než dva body to tentokrát nestačilo.
Po sobotním programu následoval zasloužený odpočinek – procházka parkem, dobrá večeře a tradiční večerní deskové hry, ve kterých tentokrát jasně dominovala děvčata. Bábovky zase sfoukly borce, ale opravdu už naposled.
Semifinále proti silné Praze
Nedělní semifinále nás svedlo s výběrem Prahy, který po celý turnaj potvrzoval roli největšího favorita. Pražský tým do té doby ztratil jediný set a svou dominanci potvrdil i proti nám.
Přesto si naši hráči zaslouží velké uznání za bojovnost. Znovu zaujala především Eliška Karkanová, která po souboji s republikovou dvojkou nastoupila i proti aktuální jedničce. I tentokrát odehrála velmi kvalitní zápas plný dlouhých a atraktivních výměn, makali všichni, ale nešlo to.
Boj o bronz: k medaili chyběl opravdu jen kousek
V utkání o třetí místo nás čekal výběr Severní Moravy. Filip Ondruch znovu potvrdil svou výbornou formu a přidal první bod. Matouš Pšenica byl velmi blízko druhému – ve třetím setu vedl už 19:15 a měl dokonce tři mečboly, ale soupeř nakonec duel otočil. Maty tam nechal , ale úplně všechno.
Eliška opět předvedla bojovný výkon proti další hráčce z absolutní republikové špičky. Nikola Pári po pomalejším začátku (sama ví proč) rozehrála skvělé utkání a v dramatické koncovce třetího setu vybojovala cenný bod, proti své deblové parťačce z republikových turnajů.
Za stavu 2:2 jsme věřili párovým disciplínám. Bohužel tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. No nebylo to ani tak štěstíčko, jako um soupeřů. Přestože děvčata získala první set, soupeřky nakonec zápas otočily. Rozhodující mix už na celkovém výsledku nic nezměnil.
Skvělá parta a cenné zkušenosti
Bramborová medaile samozřejmě mrzí, zvlášť když k bronzu chyběl opravdu jen malý krůček. Na druhou stranu jsme odehráli výborný turnaj proti velmi silným soupeřům a zanechali určitě dobrý dojem. Celý turnaj všechna družstva fandila svým hráčům, viděli jsme spoustu skvělých utkání, dramatické koncovky, otáčení zápasů , radost i slzy, vše co k takovému turnaji patří.
Mnohem důležitější než samotné umístění je však fakt, že jsme prožili nádherný víkend se skvělou partou. Hráči si nejen výborně zahráli, ale také poznali nové kamarády z jiných klubů a vytvořili tým, který skvěle fungoval na kurtu i mimo něj.
Výraznou osobností celého týmu byl Filip Ondruch, který byl nejen herním lídrem, ale i motorem skvělé atmosféry. Výborně ho doplňoval Oliver a celý tým fungoval jako jeden celek.
Děkujeme všem hráčům, trenérům i rodičům za podporu a reprezentaci. Takové víkendy ukazují, že badminton není jen o výsledcích, ale především o týmovosti, přátelství a společných zážitcích. A klobouk dolů opět před pořadateli, celým tým kolem Radka, Míry a Hanky a vždy připravené zdravušce Petře.💙🏸