20. 2. 2013

Smolná domácí prohra céčka s Viktorkou

V neděli večer jsme zkusili doma na Kukledně s našim céčkem oplatit družstvu Viktoria Želešice prohru ze začátku roku, kdy jsme prohráli po boji v Želešicích 5:3.

Bohužel, ani odveta se nám moc nepovedla a prohráli jsme 2:6. Stejně jako v Želešicích nebylo k remízce daleko, ale chyběl nám potřebný kousíček štěstí. Soupeř má velice silné mužské singly a tomu jsme i přizpůsobili sestavu. Nasadili jsme na singl trošičku jiné hráče než v Želešicích a málem to vyšlo.

Davča sice prohrál s Jirkem Chytkou na prvním singlu, ale Ondra proti Romanovi Veselému a Tomáš proti Radimovi Sedlákovi sehráli velice pěkná a dramatická utkání. Oba bohužel nakonec prohráli. Ondra dokonce sebral Romanovi setík a moc nechybělo, abychom získlali ze singlu alespoň jeden bodík. V deblech si Rasťo s Ondrem věřili na sehranou dvojici Jirka s Romanem. První set nic moc, ale potom urvali druhý a vše vypadalo nadějně. Právě první debl byl v Želešicích tím zápasem, kdy jsme mohli urvat remízu. Bohužel stejně jako Rasťo s Mácem na kurtech soupeře, tak i doma naše dvojice Ondra – Rasťo prohrála ve třetím setu. Na druhém deblu měl domácí premieru Tomáš Míča a spolu s Davidem přehráli ve třech setech své soupeře. Vykřesali tím jiskérku naděje. Tu, ale bohužel rychle uhasila Želešická děvčata v deblu žen. Zase to byly sety jako den a noc. První set naše holky vyhrály, druhý prohrály. A zase! Třetí set a zase prohra, tentokrát velice těsná 19:21. Simča s Luckou sahaly po důležitém bodíku, ale bohužel už nedokázaly udělat ten poslední krůček.

Na singlu žen, potom nachlazená Lucia nestačila na svojí soupeřku. V posledním utkání, tak Simča s Rastěm už jen kosmeticky doladili výsledek, když vyhráli ve dvou setech. I přes opticky jasnou prohru jsme fakt bojovali co to jen šlo. Hlavně Ondra a Tomáš odehráli krásná utkání a je jen otázkou času, kdy se to přehoupne a bodíky budou padat na naší stranu počítadla.

Tomáš pod dojmem svého výkonu se nakonec rozhodl rozšířit naše řady. Takže: Tome, vítej v Kometě!. Začíná se tady tvořit velice silná východočeská klika. Míla, Joke, Jirka, Janča a teď Tom. Třeba to bude jednou základ pro takovou malou Kometu v Pardubickém kraji.

Další utkání nás čeká ve čtvrtek od 20:30hod a ZŠ Kneslová, proti Spartaku PBS Brno. Nominace jsme již všem zaslal. Pořád je ve hře druhé místa v tabulce, tak se pokusíme o co nejlepší výsledek.