12. 2. 2013

Opět pozdrav ze severu

Nazdar Komeťáci a příznivci badmintonové Komety :D

Opět posílám pozdrav se zasněženého severu, kde se konalo dne 09.02.2013 mistrovství České republiky v motoskijöringu ORION – SHIVA KTM CUP 2013, kterého jsem se účastnil jako lyžař za motokrosovou motorkou, kterou sedlal Tuček (bratranec, Pavel Šašinka ml.) Do Horního Města (má rodná vesnice) jsem dorazil v pátek večer. Byla potřeba dodržet předzávodní tradici. Proto jsme společně se Simčou, Dominikem, strejdou (Pavel Šašinka st.) a Tučkem vyrazilo do místní hospody. Párty proběhla podle představ a příprava na závody byla víc než kvalitní. Domů jsme se společně dostali okolo 03:00 hod..

Sobota ráno byla mrazivá. Při přejímce (registrace posádky) nám bylo přiděleno číslo # 47. V 10:30 hod. začínal trénink na kvalitně připravené trati. Bohužel jsem si nestihl připravit lyže a byl jsem nucen si půjčit :D. Trénink proběhl velice dobře, aspoň teda z našeho pohledu. Závod začínal ve 12:00 hod. místního času a jel se na tři rozjížďky ("kvaldy"), kde se sečetl součet bodů a nejlepších osm posádek postoupilo do finále "A". Ostatní jeli finále "B", kde první dva jezdci postupovali do finále "A". Kvalda se jela na 8 kol. V první kvaldě jsme doplatili na špatné postavení na startu. Proto jsme volili ostřejší jízdu, která nesla ovoce až do posledního kola. Tři zatáčky před cílem, při souboji s jiným jezdcem upadl (byl tvz. sestřelen :D) Tuček  i s motorkou na zem a to nás stálo dvě místa a celkově jsme dojeli na šestém místě. Druhá kvalda proběhla ve stejném duchu. Špatné postavení na startu a opět pád, který nás stál dvě místa. Ve třetí kvaldě jsme šli na start jako druzí. Start se nám tentokrát povedl. Drželi jsme se dobře, ale konkurence byla veliká a postupně nás předjeli tři posádky a v cíli z toho bylo páté místo. Do finále " B " jsme nastupovali s jasným cílem postoupit do finále "A". Finále se jelo na 10 kol. Start se nám povedl a drželi jsme se na dohled postupovým místům. Bohužel, trať již byla zledovatělá a bylo zde těžké předjíždět. V předposledním kole se rozhodl Tuček zariskovat a předjet jezdce před sebou. To se nepovedlo a došlo k pádů. Nakonec jsme skončili na pěkném 4 místě ve finále " B "Po celou dobu závodů nás podporovala Simča s celou naší početnou rodinnou, společně s diváky, zejména tvořící obyvatelé naší vesnice. S výsledkem jsem celkově spokojený, nebyl čas trénovat a v takové silné konkurenci byla vůbec odvaha se přihlásit.

Chtěl bych poděkovat Tučkovy, Simči a ostatním lidem, kteří mi pomohli se účastnit na těchto závodech. Závody jsou velice atraktivní, zábavné a hlavně náročné, zejména na fyzičku. Nikdo nikomu nedaruje ani metr. Sami jsme se o tom přesvědčili, ale vše je vždy v zájmu fair play. Snad to přinese ovoce v badmintonu :D.