10. 2. 2013

Vítězství céčka v Kunovicích s nádechem zelené

Zatímco někteří Komeťáci pomalu ulehali po noční párty do postele, jiní už vstávali a vyráželi na zápas našeho céčka do Kunovic. Hlavně na Ondrovi s Vítěm, kteří noční akci uzavírali, bylo jasně vidět, že by ještě pět minutek v betli dali. Svojí premiéru v soutěžním utkání si odbyl Honza a svoji premiéru v Kometě Tomáč Míča.

Stále máme spoustu zraněných hráčů, ale ani soupeř nebyl v plné síle. Chyběla mu hlavně singlová jednička Martin Špaček. Martina dobře známe z našeho podzimního kempu. Přejeme mu brzké uzdravení.

Na utkání dorazil i Zdenál „Doloh“ na jehož tváři se také projevila naše narozeninová oslava. Začalo se mužskými debly. Na prvním Ondra s Davem nedali svým soupeřům šanci a hladce vyhráli ve dvou setech.

Na druhém deblu Honza s Vítěm vybojovali koncovku prvního setu, který ale od počátku ovládali. Do poloviny druhého vše klapalo, ale potom jak když utne. Zbytečné chybičky se měnily ve velechyby a soupeř si došel pro druhý set. Ve třetím naši borci už soupeři nedokázali vzdorovat vůbec a prohráli. Stav byl 1:1.

V deblu holek nebylo co řešit. Lucia s Iris nepovolily soupeřkám ani deset bodu na set a vedli jsme celkově 2:1. Lucia potom pokračovala v pěkném výkonu i na singlu a žádné drama nepřipustila. 3:1 pro Kometu.

Ondra na prvním singlu vyběhaval „kočku“ a docela mu to šlo. Proti běhavému soupeři si poradil s dramatickou koncovkou druhého setu a po výhře 24:22 jsme si připsali 4 bodík. Na vedlejším kurtu bojoval Honza proti soupeři, který občas posoval čáru kurtu tam, kde nebyla, ale i přesto Honza vyhrál v těsné koncovce první set. Druhý získal soupeř a šlo se na rozhodujícíi třetí. V něm Honza opravdu zabojoval na 120 procent. I přes drobné zdravotní problémy se svalem z druhého setu se vybičoval a uhrál důležitý pátý a vítězný bodík pro naše céčko.

Ještě, že tak, protože Davča na prvním singlu podlehl svému soupeři ve třech setech. Příliš mnoho chybiček, přiliš velká uspěchanost. 5:2. V zavěrečném mixu šla Iris s Tomášem na dobře sehranou dvojici domácích. První dva sety se obě dvojice tahaly vcelku rovnoměrně o bodíky a tak byl stav 1:1. Ve třetím už Tomáš shodil nervozitu z úvodu utkání a naše dvojice svého soupeře jednoznačně přehrála 21:12.

Takže celkové skóre 6:2 pro Kometu. Posunuli jsme se na druhé místo v tabulce a příští neděli budeme doma bojovat proti Viktorii Želešice a postup do play off.

V dnešním utkání bych i přes prohru v deblu vyzvedl výkon Honze Lošťáka v singlu. Makal a bylo na něm jasně vidět, že chce urvat každý bodík. Také obě holky Iris a Lucia odehrály svá utkání v dobrém rytmu a přispěly ke konečnému úspěchu. No nakonec ještě Ondra. Po úspěšném učinkování v béčku je vidět, že se na jeho body můžeme spolehnout, což je vždy pro vývoj celého utkání moc důležité. Když to shrnu, že včera byla děsná kalba na narozeninové párty, někteří potom ještě dobívali noční a i ranní Brno, delší cesta za soupeřem do Kunovic, absence tří hráčů základní sestavy – je výsledek velice dobrý.