23. 1. 2024

Kawasaki Kids Tour 2024

V hale Sprint odstartoval další ročník úspěšné série žákovských turnajů pro kategorie hráčů U9, U10 a U11 Kawasaki Kids Tour a náš oddíl SKP Kometa Brno – oddíl badmintonu letošní tour odstartoval prvním turnajem. Opět dorazila spousta mladých adeptů badmintonu z různých oddílů, včetně těch ze Slovenska. Pro některé to byl vůbec první turnaj v životě a tak si u našeho junior teamu odbyli premiéru Adriánka Bílová, Markétka Tupová, Vítek Janda a Nikolas Víšek, kdy první dvě nastoupily v kategorii U 9, Vítek v U10 a Nikolas mezi jedenáctkami. Na Kawasaki Kids Tour startovali i budoucí mistři ČR a po Petře Maixnerové, která byla tváří celé tour v minulých letech se stal "klukem z plakátu " letos náš Maty Janda, mistr ČR U11 z roku 2022 a aktuálni mistr ČR v kategorii U13 z loňského podzimu. Maty se objevil na diplomech a sám i malým úspěšným hráčům dnes diplomy předával. Z komeťáků se nejvíce dařilo rychlonožkovi Tomáškovi Klimíčkovi, který vyhrál kategorii U11 a byla to kategorie, kdy naši kluci napodobovali norské biatlonosty v letošní sezóně a nikoho jiného na bednu nepustili. Za Tomáškem si druhé místo vybojoval Nathan Košuůta a třetí byl jen o fousíček Laďa Varga, ještě ze čtvrtého místa vše kryl Šimon Dvořáček. V kategorii U 11 dívek skončila těsně pod bednou Niki Pári a šesté msto si po životním výkonu zasloužila Eliška Karkanová. Další bramborová medaile čekala v U10 dívek na čtvrtou Izabelku Vyhlasovou a Vítek Janda na svém prvním turnaji obsadil sedmé místo. A zase brambory v U9 tentokrát pro premiantku Markétku Tupovou a krásné druhé místo pro dalšího benjamínka Adrianku Bílovou. A v klucích U9 střbro patří malému Jirkovi Vargovi. Všichni zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a obětavost při hře, kdy i ti nejmenší nakonec zvládli porci všech zápasů a celý turnaj si parádně užili. Velký dík patří i trenérům, kteří se podíleli na koučinku během turnaje a to zejména Daliborovi Leciánovi, Nině Leciánové, Lucce Syrovátkové, Terce Bohy a Oldovi Jandovi. Celý turnaj ošefovala společně s Hankou Pospíšilovou i Lucka s Terkou. Poděkování a palec nahoru určitě i pro Tomáše Preka, který to všechno tak pěkně zastřešil.