3. 12. 2023

Slovak Youth International U15

Komeťáci na Slovak Youth International U15 2023 a Slovak Junior 2023. Od pátku jsme se zúčastnili v Trenčíně souběžně hraných výše uvedených turnajů. Na patnáctkách se zúčastnili Terku Ženatá, Nina Lecianová, Tobík Košuta, Maty Janda, Honza Chaloupka, Honza Paulík a U 19 Majky Havlíček. V nabitém startovním poli se komeťáci neztratili, kdy Honza Paulík s Eliškou Dufkovou z Polabiny Pardubice vyhráli soutěž v mixu v kategorii U15 a Majky Havlíček se svým parťákem Lukášem Thorem brali bronz v kategorii U19. Honza ještě šahal po medailí v deblu společně se svým parťákem Tondou Žibrickym, ale ve čtvrtfinále padli v třísetové bitvě se soupeři z Maďarska. Ze stejné země byl i Honzuv soupeř v osmifinále, který jej zastavil. V deblu si v prvním kole se svými slovenskými soupeři poradila dvojice David Hnaníček a Honza Chaloupka. Oba ještě přidali po jednom vítězství ve skupině v singlu. Ostatní bohužel na vítězství nedosahli. Pro Davida, Honzu P. a Tobíka to bylo loučení z kategorií U15 a čeká je od ledna souboje v sedmnáctkách. Pro Kometu to byl díky Honzovi a Elišce největší úspěch na mezinárodním poli v této kategorií.