20. 11. 2023

Honza Paulík bronzový na MČR U15

MČR U15 v Mostu a pro Kometu opět medailová radost. Honza Paulík potvrdil letošní skvělou formu a připsal si zatím svůj životní úspěch v podobě zisku medaile v deblu, ke ktému mu pomohl jeho skvělý parťák Tonda Žibrický z Badminton Aš. Kluci se svými výkony a vítězstvím na posledních áčkach dostali mezi nasazené, využili dobrého losu a medaile byla na světě. Borci super, díky za vše. Honza pokukoval i po dalších drahých kovech a byl k ním blizoučko. V mixu se svojí parťačkou Eliškou Dufkovou z Polabiny Pardubice stali před branami semifinále proti dvojici Tobias Stebel – Terka Dejlová, ale soupeři měli v bagu přibaleno větší množství a ve třetím rozhodujícím setu udrželi vedení a slavili postup za výhru 21:19 ve třetím setu. Pro Honzu byl prim singl, kde po jasném postupu do čtvrtfinále se v zápase o všechno utkal s nasazenou dvojkou Martincem. V prvním setu hledal recept, který použil ve druhém a šlo se do nevyzpytatelného třetího. Skóre 13:18 se zdálo být jako rozhodující, ale skvělé hrající Honza s podporou hlediště to dotahl až na skóre 19:19 ,ale přesná soupeřova smeč k lajně a chyba na příjmu poslala do nedělních bojů soupeře. Pro Honzu bylo asi největší odměnou dlouhotrvající potlesk tribun za jeho výkon a skvělý zápas ze strany obou hráčů. Dalším želískem byla Míša Fedorková, ale tady byl v jejím oblibeném singlu proti los, kdy po výhře v 1.kole čelila atakům pozdější mistryně ČR domácí Terce Grznarové a ta byla nad její síly. Bohužel parovky tentokrát nevyšly vůbec. Krůťacky los měl i Davča Hnaníček s Eliškou Antalovou z Hradce Králové, kdy i oni čelili budoucím mistrům ČR Grznarová- Bříza. Na los si naopak nemohl stěžovat náš benjaminek mladší třináctka Maty Janda. Úkol zněl jasně: 10 bodů v každém setu a Maty se po úvodním drobném rozhození srovnal a ve druhém zahral opravdu skvěle a odměnou mu bylo 16 bodů. Ještě jednou velká gratulace bronzovému medailistovi Honzovi. Díky všem za podporu a těšíme se už na další MČR, kterým bude to pro kategorii U17 za tři týdny v Českém Krumlově.