30. 1. 2013

Kometa A porazila Podolí

V posledním domácím zápase proti Podolí jsme vypustili z klece kanárka.

Závěr základní skupiny II.ligy nám vyšel výborně. Po vítězství doma proti RSC a venkovnímu importu plného bodového zisku z Chropyně, jsme v posledním utkání proti SK Podolí A bojovali o možnost vítězství ve skupině A. Nastoupili jsme i se dvěma slovenskými kamarády Lukášem a Luckou. Na jedničce singlu a v deblu nastoupil Lukáš Konárek a na v singlu a deblu bojovala i Lucia „Lulu“ Grenčíková.

Od počátku se pro nás utkání vyvíjelo příznivě a nebýt ztráty prvního setu v ženském singlu, kde Klára s Lucií začaly dotahovat náskok soupeřek až příliš pozdě, byla by to výhra bez ztráty jediného setu. I tak je celkový výsledek jednoznačný a konečné skóre 8:0 je dobrým odrazovým můstkem do dalších bojů. Hlavně v singlech jsme jednoznačně dominovali. Menší obavy panovaly snad jen u Lukina „Plošiny“, kde narazil na zeď jménem Emil Černý, ale Lukin zahrál velice takticky a nepřipustil žádné diskuze o tom, kdo bude vítězem tohoto utkání.

I v mužských deblech byla situace podobná a potřebné bodíky se sypaly na naší stranu.Všichni hráči Komety: Tom, oba Lukáši, Mara, Lucka a Klárka podali v tomto utkání maximum ze svého umu a odměnou byl zisk tří bodů do celkové tabulky. Na utkání přišlo velké množství fanoušků a to i z jiných oddílu. Je jasné, že prostředí Kuklendy je pro taková střetnutí jak dělané. Teď budeme jen čekat na závěrečné utkání naší skupiny mezi Chropyní a RSC.

Základní část ligy je za námi, díky výbornému závěru skončíme před Play off buďto první nebo nejhůře druzí – což byl i náš cíl. Vyhneme se tím i velice silné Jihlavě – která letos má výborně sestavený manšaft a ve čtvrtfinále se utká s třetím celkem naší skupiny, kterým bude RSC nebo Chropyně.