11. 3. 2023

Maty – dvě medaile z GP B U13

Už v pátek 3.3.2023 vyrazila početná výprava na GP B U13, kde měla SKP Kometa Brno největší zastoupení z naší oblasti. Hned 5 hráčů jsme našli na startovce soutěže. Kája Maradová, Kája Fedorková, David a Adam Vykoukalové a Maty Janda se těšili na Český Krumlov, kde jsme vloní ztrávili krásné letní soustředění. Nejvíc se dařilo Matymu, který prošel v singlu a mixu do nedělních medailových bitev. Smůla smůlovitá se však Matynu přilapila na raketu, čí spíše štěstíčko bylo na raketě soupeřů. V singlu vypadl s nasazenou jedničkou Kozielkem po urputné bitvě, kdy měl v každém setu k výhře blíže. Bohužel prasátka a vlastní chybičky jej stáli po výsledku 20:22, 21:23 stopku v singlu. V mixu se svojí skvěle hrající parťačkou Martinkou Czajovou (TJ Orlová Lutyně) , opět po dramatu došli až do finále, kde ve třetím setu měli opět fousíček v podobě jednoho míčku k vítězství, ale opět prohra v koncovce je stála výhru. Přesto Maty předvedl krásný výkon a dvě medaile jsou doma.