16. 1. 2013

Céčko lehlo v Želešicích

Na úterní večer 15.ledna 2013 byl naplánovaný další zápas našeho céčka. Tentokrát jsme vyrazili do Želešic bez Východočeských posil a tajně jsme doufali, že bychom mohli urvat remízku. Borce Rasťu, Davče, Ondru a stále s bolavými zádečky Mácu doplnila Alča se Simčou. Soupeř nastoupil i s Radimem Sedlákem , takže na singlových postech jsme jen těžko mohli pomýšlet na body. Tyto černé předtuchy se zcela naplnily, protože v mužských singlech jsme neuhráli ani setík. Rasťo a Ondra sice dvakrát prohráli koncovky setů, ale to bylo vše.

Tekli jsme 0:3, což nebylo zrovna ideální. Naše naděje se ubíraly k párovým disciplínám. Holky překvapily pěknou hrou a své soupeřky hladce zdolaly. Na prvním deblu Máca s Rastěm nastoupili proti sehrané dvojici Roman Veselý – Jirka Chytka. My jsme měli vždy lepší nástup do prvních setů, který se nakonec vždy rozhodoval v koncovce. Oba první sety tak skončily 21:19. První pro soupeře, druhý pro nás. Ve třetím jsme byli pořád dva tři bodíky za soupeřem, který na domácích kurtech uhrál rozhodující body ve finiši setu a tak bylo celkové průběžné skóre 4:1 ve prospěch soupeře.

Na druhém deblu si lehce Davča s Ondrem poradili a snížili. Krev do žil nám nalila Alča v prvním setu, kdy svojí soupeřku sfoukla 21:8 a my jsme tajně doufali ještě v zácharnu remízky. Druhý set Alča prohrála nešťastně 21:19, kdy mocně dotahovala v koncovce. Ale bohužel zase ten třetí set. To snad už není možný, kolik jsme letos prohráli třetích setů. Tam už domácí hráčka dominovala a i přes mnohem lepší výkon Alči než v neděli, šly body k soupeřce a tím Želešice získali pátý vítězný bodík.

V mixu Máca se Simčou už jen kosmeticky vítězstvím 2:0 na sety upravili na 5:3 pro Želežice. I přes prohru jsme to zamozřejmě vzali přes Mekyša, kde jsme zhodnotili krátce celý zápas, kde k toužebné remízce nebylo až zas tak daleko. No zkrátka nejsme Moravanka, abychom pořád vyhrávali. V další utkání nás čeká s Lokálkou Kunovice B na jejich kurtech. Tam bychom rádi urvali body a zůstali tak pro závěrečné zápasy v boji o finalovou skupinu.