15. 1. 2013

Všechny body zůstaly na Kuklendě !!!!

V neděli odpo a následně večer naběhlo naše céčko na domácí kurty na Kuklendě a chtělo navázat na poslední pěkné výsledky áčka a béčka a povozit se tak na vítězné vlně.

V cestě však stál v nedělním odpoledni soupeř, který dosud nezratil jediný bodík a který nás v letošní premiéře porazil 7:1. Béčko Chropyně! Také na Kuklendu přijel soupeř s jasným cílem pokračovat v příjemném rytmu vítězných utkání, což potvrzovala i sestava v čele s „Drobkem“ Petrem Zavadilem a pod přísným dohledem šéfa oddílu Martina Schmieda.

Také my jsme však neponechali nic náhodě a nastoupli jsme v součastné nejsilnější sestavě. Joke s Mílou a Rastěm – to byl náš trumf. K nim se ještě přidal Jirka Jablonský, který jezdi pravidelně do Brna s Komeťákama potrénovat. Pro Jirky to byla odměna za tvrdý trenál a tak si v sobotu odbyl „ligovou premiéru“ za Kometu. Chtěli jsme urvat remízku, ale vývoj zápasu rychle začal naznačovat, že o remízku bude bojovat spíše soupeř. Joke s Mílou zvládli úvodní debl a Rasťo s Jirkou ve druhém ukázali soupeři, že dneska budeme diktovat tempo my. Jirka s Rastěm sice prohráli ve třetím setu, ale oba se pěkně rozehráli a následně přidal Jirka veledůležitý bodík na třetím singlu. Joke s Mílou si také poradili se svými soupeři na prvním a druhém singlu a vše vypadalo velice nadějně. Lucia statečně bojovala proti své soupeřce a jen menší vyhranost a drobná nervozita ji připravili o vítězství ve třetím setu. I přes prohru to byl od Lucky velice pěkný výkon. Naše holky Irča se Simčou velice dobře začaly, ale špatně skončily. Přesto jsme před posledním mixem vedl nadějných 4:3 a měli jsme vše ve svých rukách. Rasťovi jsme takticky zatajili o co vlastně v posledním zápase s Irčou hrají. Lehce nám zatrnulo ve druhém setu, kdy soupeř vyrovnal na 1:1, ale třetí už byl jasně v režii naší dvojice a my jsme uštědřili soupeři první bodou ztrátu, ba co víc, první porážku v soutěži. Takže celkové skore bylo 5:3 pro Kometu.

Večer jsme nastoupili v podobné sestavě proti Spartaku PBS Brno. Lucku, která se odběhla učit na zkoušku nahradila Alča a ke klukům přibyl Ondra. Vzhledem k postavení na soupisce čekal nakonce na Ondru i nejsilnější soupeř. Ondra makal a bylo vidět, že v poslední době badecu věnuje spoustu času. Vyhrál druhý set a vyrovnal tak na 1:1, ale ve třetím si již zkušený soupeř Kůra nenachal vzít celý zápas. Zato oba debly Rasťo s Jirkem a Joke s Mílou doslova vyhnali soupeře z kurtu a když se k tomu předvedly i naše holky Simča s Irčou hladkým dvousetovým vítězstvím, šli jsme si pro rozhodující body.

Joke na dvojce a Jirka na trojce své soupeře přehráli a když v pohodovém utkání přidal v mixu Míla se Simčou další bodík, vše jsme podtrhli a bylo to suprových 6:2 pro Kometu. Pro Simču to byla vítězná tečka a odměna za dopoledne strávené pouze na lavičce na Malý Open, kdy fandila všem Komeťáků na turnaji. Kromě Ondry, jsme ještě v neděli večer ztratili ženský singl, kde Alča narazila na soupeřku, která ji vše pěkně vracela a to bohužel na Alču platilo. Ještě se jí podařilo urvat druhý setík a srovnala na 1:1, ale potom již většinu míčku „upičovala“ mimo kurt a usnadnila tak soupeřce cestu k zisku bodu. Touto cestou bych i rád poděkoval klukům (Mílovi, Michalovi a Jirkovi) za jejich přístup k utkáním a důležité body.

Byl to Komeťácký víkend. V sobotu zlato pro Kléru a dvojnásobné vítězství pro Toma na B30+, následně stříbrné dopoledne na Malý Open a potom bodová smršť v podobě céčka. Všem aktérům akci děkujeme za skvělou prezentaci týmu. Dnes večer hraje cečko v Želešicích, tak nám držte palce, ať přihodíme další bodík do tabulky.