14. 2. 2022

Éčko zabralo proti Badminton UH

Kometa E i s rezervním týmem zaskočila Uherské Hradiště

Nálada před domácím zápasem proti Hradišti byla smíšená, protože v týmu chyběla naše jednička Michal, dlouhodobě zraněný Dušan, na lázeňském pobytu Mitch a už delší dobu absentující Honza Vranečka. Nezbylo, než sáhnout hluboko do rezerv a povolat i rodiče našich juniorů Marka Čupu a Martina Dobeše. Nominovali jsme také juniorku Anežku Kovaříkovou, aby měla šanci zasáhnout na konci sezóny do bojů v plasy-off. V této situaci bylo Hradiště favoritem a netajili se také ambicemi udržet si druhé místo v tabulce a tím i šanci na postup do 5.ligy. Na naši halu dorazili v plné síle a plní optimismu. Ale všechny naše rezervy nejenže nezklamaly, ale naopak byly klíčové pro naši výhru! Začátek obstaral druhý debl Víťa a za Dušana zaskakující Marek. V prvních dvou setech přetahovaná o každý bod, ale ve třetím setu už jednoznačně pro nás. Holky Alča s Bárou zaskočily vyhraným prvním setem silnou dvojici Matulová-Burešová, ale nakonec třísetovou bitvu prohrály. Na prvním deblu si Máca a Marian zkušeně poradili s dvojicí Nagy-Křižka. Soupeř srovnal krok druhým singlem, přestože Víťa proti kapitánovi soupeře Igoru Rokytovi makal a padl až ve třetím setu. Lucka to měla na singlu proti v soutěži dominantní Dominice Matulové těžké a prohrála. Pak se ale děly věci. Mě se podařilo na jedničce přetlačit ve třech setech mladého borce soupeře Olivera Nagyho. Další náš dnešní debutant Martin Dobeš předvedl vynikající výkon proti zkušenému Křižkovi a otočili jsme průběh zápasu na 4:3 pro nás. Závěrečný mix Mariana s juniorkou Anežkou se stal dokonce spanilou jízdou naší dvojice a nečekaná konečná výhra 5:3 byla na světě!
Pro účast na finálovém dni tak máme už nedostižný náskok a ve hře je dokonce i šance na nominaci o baráž do 5. ligy. Nezbývá, než poděkovat a smeknout před nezdolným týmem, který letos i přes různé absence ještě nepoznal porážku! Zdeněk