29. 11. 2021

Kometa E: vítězství proti Zlínu bylo blízko, ale remízu nakonec bereme

Předehrávka 6.kola se Zlínem se odehrála na naší hale. Soupeř sice přijel bez své singlové jedničky Vyskočila, ale stále v dost silné sestavě a vizitkou druhého týmu soutěže.Zápas začal mužskými debly. Dušan s Víťou měli herně těžšího soupeře Voráč/Chvátal, přesto první set bojovali a až v koncovce ho těsně ztratili 24:22. Druhý set jim nešlo vůbec nic a zápas prohráli. Na druhém deblu se Marian a Mitch s poskládanou dvojkou Kesl/Konečný nemazlili a rychle zvítězili ve dvou setech.Za stavu 1:1 šly na debl holky Alča s Bárou a já na dvojku proti mladému Chvátalovi. Oba zápasy šly do třetího setu a bohužel jsme nakonec oba po boji prohráli. Škoda hlavně u holek, třetí set jen těsná prohra 21:19.Víťa šel na trojku singl proti náhradníkovi soupeře Konečnému. Odvděčil se za nominaci na singl, nic nepodcenil a vyhrál ve dvou setech. Souběžně hrála Lucka singl proti zkušené Praislerové. V prvním setu vedla Lucka 19:15, když soupeřka po špatném došlapu padla na zem. S podezřením na achilovku, nebo natržený lýtkový sval bohužel ze zápasu odstoupila, což jí vůbec nepřejeme a držíme palce na uzdravení.Za průběžného stavu 3:3 se o výsledku rozhodovalo v závěrečném prvním singlu, kde Michal vyzval zkušeného veterána Kesla a na mixový zápas šel Marian s Alčou na silnou dvojici Voráč/Olšáková. Michal konečně prorazil smůlu na singlech, hrál výborně a vyhrál ve dvou setech. O celkové vítězství jsme se pokusili porvat v mixu. Voráč bomboval z výskoku, ale pokud se našim dařilo hrát na jeho spoluhráčku, tak většinou bodovali. Nakonec z toho byla třísetová bitva a i do třetice vyhrál třetí set soupeř. Škoda, přeškoda. Konečná remíza 4:4. První polovinu 6. ligy končíme s vyrovnanou bilancí 2 výhry, 2 remízy a 2 prohry. To bude stačit na na klidný střed tabulky a naději na boj o celkový bronz.Zdeněk