8. 11. 2021

Kometa E na Židlochovice nestačila

V neděli 7.11. nás čekal na domácí hale soupeř nejtěžší, dosavadní suverén 6. ligy Židlochovice, který ve dvou úvodních zápasech ztratil jen 3 dílčí utkání. Do Líšně dorazil soupeř v plné síle, včetně dříve extraligového hráče, 30 letého Ondřeje Krále a nadějné 19 leté Leony Bendové.Soupeř bohužel roli favorita plnil od začátku. Oba úvodní debly proti Víťovi s Dušanem a proti Mácovi s Mitchem bral soupeř ve dvou setech. Stejně to dopadlo i u holek, kde po boku Alčy zaskakovala za Báru Důbravovou Hanka Pospíšilová. A protože Michal F. neměl proti Královi moc šancí na úspěch, tak jsme rychle prohrávali 0:4.Pak se obraz hry přece jen zlepšil, protože jak Víťa S. na dvojce, tak Mitch na trojce hráli svoje singly proti Kotrcovi a Janákovi na 3 sety. Víťovi se nedařilo ve třetím setu udržet vítěznou taktiku a Mitche zase v klíčových momentech zlobil servis. Škoda. Bylo rozhodnuto. Odvrátit kanára mohl už jen mix Dušana s Alčou proti hratelnějšímu páru Mrkvica/Ligasová a Lucka Syrovátková proti Bendové. Mix se snažil, ale občasné nepřesnosti udržovaly v náskoku soupeře a nevyšlo to.Lucka ale podržela náš prapor. V prvním setu s obdivuhodnými nervy zvládala v koncovce střídání mečbolů na obou stranách a když už jsem si myslel, že mi jako rozhodčímu dojdou na počítadle čísla, tak soupeřku udolala 28:26! Druhý set už Lucka dominovala a k velké radosti spoluhráčů a fandů vyhrála a zaznamenala náš čestný úspěch.Děkuji hráčům a početným fanouškům. Ten nejtěžší kopec byl nad naše síly, už to může být jen lepší. Třeba za 14 dní v Uherském Hradišti.Zdeněk