7. 11. 2021

Vyrovnaná bilance Béčka po 2. kole

K utkáním 2. kola III. ligy se naše Béčko vypravilo do Sportcentra Kuklenská v neděli 7.11.2021.
Z Komety C jsme si tentokrát vedle Lucky Jakrlové vypůjčili ještě Báru Mikšátkovou a Tomáše Easyho Procházku, abychom mohli namixovat ten správný vítězný koktejl na naše soupeře.
V prvním utkání jím byli domácí, tj. Kuklenská A s polskými posilami Matogou a Pekala.
První bod pro nás získal Plošina se Šplíchecem, kteří na 2. deblu porazili v celku snadno Pechu s Riglem. Stejně snadno však bodoval i soupeřův 1. debl Matoga – Mejzlík proti mně se Sokolíkem.
V ženském deblu pak Lucka s Terkou Durmiši nestačily na dvojici Strnadová – Pekala a body nešlo získat ani na 1. singlu, kde Sokolíka udolal nabušený soupeř z Polska.
Naděje jsme vkládali do 2. singlu Šplíchec vs. Mejzlík, kdy 3setovou řežbu skvěle pro nás vybojoval Tomáš. Druhý Tomáš = Easy se proti maratonci Karlovi Pechovi první set rozkoukával, ve druhém vedl 13:9, ale pak mu podle jeho slov fyzicky došlo, a námi vzývaný bod tedy získal soupeř.
3. bod suveréním způsobem získala Lucka s Plošinou v mixu proti Strnadová – Rigl. To byla opravdu parádní jízda a určitě jedna z mixových variant do budoucna.
Nakonec tedy naše Terka Durmiši mohla zabojovat v ženském singlu o remízu. Terka makala jako ďas, nevzdala žádný míč, ale proti Dagmara Pekala, která objíždí i mezinárodní turnaje, to nestačilo.
Nakonec tedy prohra 3:5.

Pro body jsme si tedy šli s pozměněnou sestavou do 2. utkání proti Kunovice B.
Na 2. deblu si Plošina pohlídal nového spoluhráče Easyho a oba spolu i soupeře, a vyhráli hladce ve 2. setech. Na prvním deblu jsme společně se Šplíchecem celý 1. set vymýšleli, jak eliminovat nepříjemnou hru především Adama Miklíčka se spoluhráčem Tomášem Ondruchem. Přišli jsme na to až ve 2. setu, kdy jsme otočili ze stavu 13:17 a povedlo se urvat i 3. set. Zásluhu na tom měly i taktické rady od Lucky a Terky v průběhu utkání. V ženském deblu jsme vyzkoušeli novou dvojici Terka Durmiši s Barčou Mikšátkovou. Holky byly proti soupeřkám Brostíková – Cholastová bodama vstále napřed a s přehledem získaly 3. bod pro nás. Na 1. singlu Sokolíkovi nesedl zápas s Martinem Peringerem a soupeř si připsal 1. bod. Náš 4. bod získal záhy ve dvou setech Šplíchec proti T. Ondruchovi, a byl tak se 4 výhrami ze 4 naším nejvíce bodujícím hráčem. Naše 3 pokusy o zisk vítězného bodu dopadly nejprve překvapivou prohrou v mixu, kdy Plošina s Luckou nenašli recept na netradiční hru dvojice Cholastová – Miklíček. Myslím, že Lukáš kroutil hlavou ještě celou cestu domů :-)
Lucka pak hned naskočila do ženského singlu a vzala to opravdu rychlostí blesku. Přestože svůj zápas proti Brostíkové začínala v době, když já už na vedlejším kurtu hrál 2. set proti Martinovi Krčmářovi. Vítězství Lucka slavila jen chvíli po tom mém, čili 5. a 6. body jsme získali my.

Celkem tedy máme po 2 kolech 2 výhry a 2 prohry. V dalším kole se vypravíme v prosinci do Jihlavy, kde nás bude čekat jediný soupeř, a to Premiera B.