22. 10. 2021

Z Tuřan veze Kometa E remízu

Z Tuřan veze Kometa E remízu

V dlouhé sezóně 6.ligy máme zápasy v rychlém sledu. Ve čtvrtek 21.10. jsme zajížděli do tuřanské haly na zápas s místním klubem Tuřany B.Bylo těžké hodnotit naše šance, protože soupeř má na soupisce výborného Radima Jarouška a bratra našeho známého loňského trenéra Petra Jelínka Radima Jelínka. To by bylo pro nás hodně těžké. Oba Radimové sice na hale byli, ale jen jako koučové a do zápasu nenastoupili. Takže nás čekala "hratelnější" sestava tuřanských velezkušených veteránů, doplněná a 15 letou juniorku Karaovou. Cítil jsem šanci na výhru, ale nakonec to mohlo být i jinak…Zápas měl rychlé tempo, hrálo se souběžně na 3 kurtech. Halu nemáme "natrénovanou", takže pro nás, rozmazlené líšeňskou halou, samozřejmě mátla změť čar na podlaze, nízký a navíc světlý strop, kde míček zmizel a vynořil se těsně před úderem. Ale je to badminton a na podmínky se nevymlouvá. Hrát začaly všechny párovky naráz, tedy Dušan s Víťou, Alča s Bárou a Michal s Mitchem. Všechny první sety se staly naší kořistí. Holky a Michalové kontrolovali také druhé sety. Ale u Dušana s Vítěm se to nějak zadrhlo. Soupeř zpřesnil hru a zápas otočil. Vedeme 2:1.Já jsem se na dvojce singlu pustil do přátelského mače s Vladanem Soukupem, se kterým jsem před 40 lety začínal s badmintonem. V prvním setu jsem vyházel 10 autů a navíc promarnil setbol. To se mi vymstilo, protože druhý set kamarád (bývalý ) vyhrál a týmu jsem tedy nepomohl. Nedařilo se ani Michalovi F. na jedničce proti předsedovi našeho svazu Víťovi Dostálovi. Zmar singlistů dovršil Víťa třísetovou prohrou s Jarkem Novotným. U toho byste rozhodně nepoznali, držte se, ročník narození 1952! Rázem jsme prohrávali 2:4.Naštěstí ale máme ještě Dušana a holky. Dušan si s Alčou vedli výborně a zvedli náš prapor dvousetovým vítězstvím. O konečném výsledku tedy rozhodoval závěrečný singl holek, do kterého jsme při absenci Lucky nasadili netradičně Báru Důbravkovou. A Bára to zvládla. V prvním setu těsně 21:19. Ve druhém setu i přes intenzivní rady tuřanských trenérů mladé soupeřce se toho Bára nezalekla, odmakala to a získala pro nás remízu.Díky všem hráčům, kteří to v trochu poslepované sestavě zvládli a za 14 dní jdeme na Židlochovice.