8. 2. 2020

Áčko zahájilo boj o finálový den

V sobotu 8.2.2020 ráno jsme se sešli v hale Sprint, abychom odehráli první dva zápasy skupiny A play-off 2. ligy. Čekaly nás postupně zápasy proti Slatině „B“ a FSpS „C“ a hlavně v zápase se Slatinou jsme cítili šanci urvat cenné body. Sestavu poznamenala různá zranění, jarní prázdniny a maturitní večírky, a tak jsme v této sezoně již tradičně museli trochu improvizovat. Pro první zápas se Slatinou jsme tak nastoupili ve složení: Dárius B., Sokolík, Šplíchec, Marian K. a dále Bára K. a Bára M.

S mírným zpožděním a za tradičního „cinkání míčků“ o napjaté sprintské sítě jsme mohli rozehrát první důležité utkání. Začlo se oběma mužskými debly. Dárius s Marianem zahájili zápas výborně proti duu Ludík-Komár. Dlouho soupeře v prvním setu tlačili, ale nakonec se kluci ze Slatiny rozehráli ke skvělému výkonu a naši na ně nestačili 0:2. Na druhém deblu to naštěstí byla jiná story a Sokolík se Šplíchecem začali pohodovou výhrou v prvním setu proti Uhrovi se Svobodou. Jenže jak to tak bývá, co funguje v prvním setu, nemusí platit i v tom druhém. Naši se podřídili hře soupeře, přidali nějaké chybky a najednou je srovnáno. Důležité však bylo, že ve třetím setu odolali náporu soupeřů a získali pro Kometu první bod. Stav 1:1.

Pokračovalo se ženskou čtyřhrou a postupně se rozehrávaly také mužské singly. Holky na deblu se nejprve moc nedokázaly prosadit proti dvojici Sejková-Večerková. Soupeřky je tlačily útočnou hrou na síti i ze zadní části kurtu, první set tak šel na jejich konto. Postupně se ale Báry víc a víc sehrávaly a pochopily, že nejlepší obranou je útok a přebíraly otěže zápasu. Ten se jim naštěstí podařilo otočit a vedeme 2:1. Na ně navázal i Šplíchec, který bez problémů ve dvou setech přehrál Svobodu – 3:1.

Následoval mix Bára K.-Marian proti Komárovi se Štroffekovou. Náš pár zdobila tradiční bojovnost, ale soupeři byli o chlup lepší a snížili tak na 3:2. Na 4:2 a jistotu remízy zvýšil na singlu Dárius, který si proti Uhrovi došel pro klidnou výhru ve dvou setech. Zbývajícími zápasy byl Sokolíkův singl proti Ludíkovi a Bára M. nastoupila proti Štroffekové. Oba slovenští soupeři byli nad naše síly a skóre tak zůstalo na remíze. To už se ale v hale šuškalo, že se jedná o play-off, a tudíž bude následovat zlatý zápas. Soupeř vyškrtl singl žen, my singl mužů a bylo rozhodnuto, že se bude hrát mix. Vzhledem k předchozím zápasům se odehrál ve složení Dárius-Bára M. proti Ludíkovi s Večerkovou. Zápas to byl místy nervózní, ale napínavý a po dvou setech bylo skóre 1:1. V rozhodujícím setu jsme udrželi pevnější nervy a i se štěstím a s pár prasátky (která jinak snad celý den nevycházela) jsme vítězství urvali na naši stranu!

Pro druhý zápas proti FSpS jsme museli pošetřit Mariana do 3. ligy, soupeř zase přijel jen s jednou holkou, začínalo se tak na skóre 1:1. Ženský skrečovaný debl byl nakonec náš jediný získaný bod. Zápasy to byly někdy jednoznačné, jindy docela vyrovnané, nicméně projevila se trénovanost soupeřů, kteří většinou raketu v ruce drželi snad ještě dříve, než začli chodit O:). Nejblíže měl k výhře Šplíchec, který padl až ve 3. setu. Blízko zisku alespoň setu byl také mix. Konečné skóre utkání tak bylo 7:1 pro soupeře. Z prvního kola play-off tedy máme jednu výhru a jednu porážku a v příštím kole se dále budeme prát o postup mezi nejlepší čtyřku proti Veterině a Jihlavě „A“.