16. 12. 2019

Céčko v boji o naději

Kometa C v bojích o čtvrtfinále 4.ligy Jako první se Céčko Komety pustilo do víkendových bojů 4.kola. Na X-aréně jsme měli za soupeře Premiéru C a Podivín B. Chtěli jsme se pokusit zabojovat o účast mezi první šestkou 4.ligy s právem účasti ve čtvrtfinále na jaře. Premiéra C dorazila bez trojky Španěla a druhé hráčky Šimkové, což nám hrálo do not. Nás posiluje navíc Terka Durmiši z Éčka a v rezervě je i Dušan, jako fanoušek se sportovní kabelou :-) Fanoušky doplňuje ještě spolehlivá zapisovatelka Hanka N, maminka Terky a Marian. V základní sestavě je Bára, Irča, Víťa B., Honza, Tomáš K. a já. Nemáme tak problém obsadit všechny disciplíny. Vedli jsme bez boje 2:0. Skutečné zápasy zahájil náš první debl Víťa s Honzou proti sehrané dvojici Kubíček/Juříček. První set pro soupeře, ve druhém naši borci nabrali dech a vyrovnali sety. Ve třetím jsme vedli nadějně 17:12, ale přišlo zatmění, rakety u země, opatrná naivní hra a soupeř skóre otáčí. Dramatická koncovka, kdy si oba páry vyměňují mečboly a šťastnější je bohužel nakonec Premiéra 25:23. Já jsem si šel zahrát proti zkušenému Honzovi Lickovi a na kurtu dominovala soupeřova jistější ruka. Skóre pro soupeře jsem kontroloval svými auty a chybami, takže výměny nebyly dlouhé a kapitán Premiéry vyhrál ve dvou setech. Celkové skóre tedy 2:2. Na singl šla Bára, která už před zápasem řekla, že se legendy Kamily Pospíšilové, která dosud vyhrála všechny singly v soutěži, rozhodně nezalekne. A byla to bitva. Kamila brala první set, ale Bára dobře věděla, že úspěšná taktika je správná délka klíru a následný útok, nebo drop a dobré nohy. To začalo fungovat, Bára bere druhý set a i přes maximální nasazení soupeřky nakonec i třetí a poprvé v sezóně poráží Kamilu v singlu! V souběžném zápase dře Honza proti Pepovi Juříčkovi. Honzovi nevadí dlouhé běhavé výměny, je trpělivější a díky vybojované koncovce druhého setu 23:21 získává na naši stranu vytoužený čtvrtý bod. Zkusíme to na vítězství? Riskujeme netradiční sestavu na mixu a proti protřelému mixu Lick/Pospíšilová jsme nasadili Víťu s Terkou. Víťovi ale párovky dnes vůbec nechutnaly a soupeře moc často do úzkých s Terkou nedostal a prohráli jsme ve dvou setech. Těžkou úlohu měl Tomáš Klecer proti šikovné levoruké jedničce soupeře Kubíčkovi, který letos v singlech taky ani jednou nezaváhal. Tomáš se toho ale nezalekl a vybojovanou koncovkou druhého setu přivedl duel do třetího setu o vše. Bohužel pár tradičních zbrklých smečí do sítě nakonec Tomáše připravilo o senzační obrat, ale výkon to byl výborný! Celkový výsledek byla tedy nakonec remíza. Vedle souběžně hraný zápas nás výsledkem Slatina C vs Podivín B 8:0 nepotěšil, Slatina nás tím přeskakuje v tabulce. Na halu povoláváme další posilu, znojemského Petra Chocholu, který si v Kometě obnovil licenci a shodou okolností doprovázel dceru na tenisový turnaj rovněž ve Slatině. Takže si mohl "odskočit" zahrát za svůj domovský klub v obnovené premiéře. Rozehráváme zápas proti Podivínu B katastrofálně. Na deblu Víťa s Honzou potvrzují, že to není jejich den a prohrávají ve dvou setech. Při neúčasti zraněného Mariana jdu na druhý debl já s Tomem. Po prohraném prvním setu poslechneme lavičku a hrajeme to na "toho modrýho", kterým je u dvojice Hykel/Jaroněk v modrém dresu P. Jaroněk. Funguje to, zvládáme druhý set. Třetí set je ale zase přetahovaná a soupeř se bohužel dostává na mečbol 20:17. Ještě snižujeme na 20:19, ale poslední drajv soupeře padá těsně na čáru a s tím i my. Holkám Báře a Terce se také nedaří a těsnou koncovkou druhého setu 22:20 končí jejich debl. Prohráváme hrozivě 3:0 a předchozí dílčí úspěch s Premiérou by se tím úplně vymazal. Naštěstí zvedl prapor navrátilec Petr, který přehrál soupeře Doležala ve dvou setech. Navíc dobře hrající Tom přetlačil ve třísetovém zápase na dvojce Jaroňka a je to celkově 2:3. Kvůli dlouhým bitvám jsme na hale už se soupeřem sami a pořádající slatiňáci nás tlačí, abychom rychle dohráli zápas na třech kurtech. Rozehrává se tedy závěrečné drama souběžně Víťa proti jedničce soupeře Hykelovi, Bára na singlu proti Kotačkové a Petr s Irčou na mixu proti Výšinka/Zachová. Já jsem na umpiru jako rozhodčí mixu. Nikdo kromě našich zbývajících 3 fandů nemá přesný přehled o průběhu. Víťa ale konečně zapíná naplno a soupeře doslova udolá dvakrát 21:19. Obdobně náš improvizovaný mix. Klobouk dolů, Petr tuto disciplínu vůbec nezná a za pochodu chápe taktiku a Irča mu spolehlivě sekunduje. Obdivuhodné, kolik jen útoků soupeře oba vykryli a vybojují zápas 22:20 a 21:19. Horší je to na singlu s Bárou. Vyhrála sice těsnou koncovkou první set proti Kotačkové, ale soupeřka je velmi houževnatá. Se svou výškou vyškrábne každý úder a výměny jsou únavné a dlouhé. Bára prohrává druhý set a nemá šťávu ani ve třetím. Prohrává už 17:12. V pravou chvíli ale končí oba vedlejší zápasy a všichni obklopujeme kurt a ženeme Báru k obratu. Bára vůbec netuší, že je to pro Céčko zápas sezóny, který rozhodne a naději nebo beznaději. To je dobře, protože nemá nervy, vymáčkne ještě zbytek sil a otáčí nejen svůj zápas, ale taky celé utkání s Podivínem B na 5:3! Základní část 4.ligy máme dohranou a přes katastrofální začátek sezóny nakonec živíme reálnou naději na čtvrtfinále a záchranu ligy pro další rok. Všem hráčům, náhradníkům a fandům děkuji. Těším se na pokračování na jaře! Zdeněk