9. 12. 2019

Béčko v posledním kole základní části

Letos podruhé vyrazilo naše Béčko ve III. lize do Kunovic. Tentokrát jsme se na kurtech domácí Lokálky utkali s Podivínem A a FSPS D.

Podivín zatím všechny svoje dosavadní utkání vyhrál, ale my jsme si dali smělý cíl minimálně remizovat. Do utkání nastoupil Víťa Baisa místo Jokeho (který hrál den předtím za A) a hned se utkal s bratry Kostrhuny na 1. deblu po boku Mariana Koniga. Kluci si vedli dobře, rozhodně nedostali nařezáno, ale na zisk bodu to nestačilo. Srovnáno bylo po 2. deblu, kdy spolu hráli poprvé Míla s Michalem Zrůnou. První set vyhráli nad Fialou s Herzánem těsně, ve druhém neproměnili za stavu 20:16 čtyři mečboly, ale třetí set už dotáhli do konce. Další body jsme vyhlíželi v ženském deblu, kde Bára V. s Klérou hrály maximálně vyrovnaný zápas proti Loutocká – Ličková. V koncovce to 2× těsně nevyšlo a po výsledku 19:21 a 20:22 se radovaly soupeřky.

Víťa Baisa se na 3. singlu proti Herzánovi dostával do hry pomaleji, ale v půlce setu už vedl a pak s přehledem zvládl celý zápas až do konce. Marian na 1. singlu taky vedl v polovině 1. setu nad A. Kostrhunem, donutil ho hrát celý zápas naplno a se ctí odešel poražen 0:2. Michal na 2. singlu bojoval neméně udatně s D. Kostrhunem, ale i výkon, který by na mnoho jiných soupeřů stačil, byl tentokrát na zisk bodu málo. Průběžný stav byl 2:4. V mixu se Mílovi s Klérou proti Loutocká – Fiala vůbec nepovedl 1. set. Nebyli schopni trefit míček, kurt prostě vůbec nic a za chvíli bylo vymalováno 6:21. Do druhého setu poradil Marian dobrou taktiku, která fungovala až do stavu 19:16, pak 5 ztracených míčů v řadě, a tím celé utkání. Barča V. pěkným výkonem a výhrou 2:0 nad Ličkovu už jen korigovala porážku na konečný stav 3:5.

Do druhého utkání proti FSPS D nám přijel vypomoci Mira Geršl. Hned se zapojil do 2. deblu po boku Míly proti mladé dvojici Dang – Rajnoha. Naši se chvilku dostávali do tempa, zvykali si na sebe a soupeřovu hru, ale nakonec docela v klidu vyhráli 2.0. Také 2:0 vyhrály Kléra s Bárou V. svůj ženský debl proti mladinké dvojici Trotzmullerová – Kulhavá. Barča hned chvíli na to nastoupila do ženského singlu proti Trotzmullerové a snad poprvé za sezónu byla tak unavená, že přemlouvala Kléru, ať hraje singl ona. I přes vekou únavu Barča bojovala na krev, ale na technickou hru mladé soupeřky to nakonec bylo málo. Vedle na kurtu hrály naše deblové jedničky Michal s Marianem proti silné dvojici Dvořák – Bernacik. Vždycky do poloviny setu to byl vyrovnaný boj o každý bod, ale druhá polovina lépe vycházela soupeřům a bylo srovnáno 2.2.

O další body začali hrát vedle sebe Michal s Dangem 2. singl a Míla s Rajnohou 3. singl. Míla si musel zvyknout na rychlou drajvovou hru soupeře, ale správně zvolenou taktikou se mu povedlo vyhrát 2:0. Michal měl o dost víc práce, tentokrát se štěstí přiklonilo na jeho stranu a obě nastavení vyhrál. Po setech 23:21 a 22:20 jsme vedli 4:2. Marian na 1. singlu měl dalšího těžkého soupeře Martina Dvořáka. Začátek opět nadějný, v půlce setu vyrovnaný stav a na konci skóre 15:21. Ve druhém setu prohrával už 11:16, velikou bojovností srovnal na 18:18 a nakonec těsně prohrál 19:21.

Poslední želízko v ohni byl mix Kléra s Mirem proti Kulhavá – Bernacik. První set to vypadalo všelijak, ale za stavu 14:19 se naši kousli a v nastavení vydřeli set 24:22. To ale nebylo nic proti druhému setu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. V koncovce měli naši 3 mečboly 20:17, které bohužel neproměnili, a šlo se opět do nastavení.

Huraaaaaaaa

Konečný výsledek tedy 5:3. Počkáme na potvrzení výsledků od STK, ale bez ohledu na poslední únorové kolo, kdy máme volno, bychom měli postoupit do playoff.