2. 12. 2019

FZ Forza Cup Medvode

Po celoroční makačce v tréninku jsme pro naše hráče jako odměnu vybrali výjezd na turnaj Medvode Forza Cup do Slovinska. Se současně probíhajícím turnajem kategorie U 17, zde pořadatele tradičně připravili i turnaj v kategoriích U 11, U13 a U 15. Jedenáctky hráli pouze singl, starší kategorie i debl. A tak už ve čtvrtek vyrazili směr Medvode Anežka, Julinka, Maky, Honza K, Šíma a malá Miška D. V pátek dorazili komplet U 11 Míša F, Nina, Terka a Tobík. Maminky napekly buchtičky a mufiny, přibalily spoustu dobrot a tak jsme měli o jídlo postaráno a mohli jsme se soustředit na badec. V pátek začal turnaj singlíky kategorií U 13 a U 15. Tří členné skupiny a pouze vítěz jde dál. Na startovní čáru se postavilo celkem 234 hráčů ze 17 zemí Evropy a střední Ameriky. V U 13, kde startovalo celkem 41 hráčů a 27 dívek se nejlépe vedlo Šímovi, který narazil ve skupině na dva rychlonohé Slovinské hráče. Šíma měl opravdu den s velkým D a vyvaroval se chyb, které jej již několikrát v minulosti připravili o lepší výsledek. Tentokrát držel taktiku připravenou na oba soupeře a mohl se těšit s postupu do play off. Maky i Anežka si ve skupině přehrály jednu s hráček, ale to na postup nestačilo. Ve skupině, kde hrála Julinka se sešla opravdu silná trojice a na naši hráčku zbylo až 3 místo, byť za bojovnost zaslouží velkou pochvalu. Honza v U15 prvně dlouho odolával hráči z Turecka, ale nakonec zbytečná nervozita jej stále šanci na postup, byť svého druhého soupeře ze Slovinska přehrál. V sobotním bloku se přidali i U11. U 13 hrály zápasy play off a z našich šel do hry v boji o osmifinále Šíma. Proti němu silný anglický hríáč, který oba své dosavadní zápasy vyhrál rozdílem třídy či spíše dvou. Šima nezachytil drtivý nástup v prvním setu a ten byl rychle v držení soupeře. Ve druhém to už byl ten Šíma z pátku. Hrál zcela vyrovnaně, ale za stavu 16:17 vyrobil tři mega chyby a soupeř už koncovku ustál. Šíma hrál, ale velice dobře a singl je jeho parádní disciplínou . Nakonec z toho bylo 9.místo. U 11 holky – pro malou Mišku D. to bylo sbírání zkušenosti a na své soupeřky zatím nestačila. Nina se musí srovnat s hrou a nenechávat se rozhodit zbytečným sledováním skóre. Holky při 16 hráčkách měly 4-členné skupiny a první dvě šly dále. Miška ani Nina nestačily na žádnou soupeřku, ale Terka byla jen kousek od postupu. Jak s hráčkou ze Slovinska , tak s reprezentantkou Chorvatska sehrála dobré zápasy. Jen ta přesnost. Nebyla horší jen byla zbrklejší. Navíc si toho byla Terka vědoma a chtěla vše napravit proti Rakouské hráčce , navíc šlo o hráčku asijského půvpdu a Terka měla těžkou pozici. Nakonec, ale vše zvládla a tak zakončila turnaj výhrou a ve skupině skončila na třetím místě. Miška Fedorková se v prvním zápase s hráčkou ze Slovinska trošičku trápila s prostředím, ale po krásném obratu v druhé polovině prvního setu , jasně opanovala druhý a připsala si první výhru. Ve druhém zápase se nezalekla hbité angličanky a po dvou výhrách šla na klíčový zápas turnaje. I když měla už jistý postup, tak případný postup z prvního místa by ji připravil velice hratelnou soupeřku do čtvrtfinále a naopak druhý flek ve skupině se rovnal čtvrtfinálový zápas s nějvětší favoritkou turnaje. Míša opět otočila v boji o první místo ve skupině Chorvatce první set. Ve druhém však nezachytila nástup soupeřky, úplně se rozhodila a teprve po pauze začala předvádět svojí hru. Už už to vypadalo nadějně, kdy z 3:11 dotáhla na 15:16, ale potom přišly opět chyby, opět nervozita a zbytečně a asi klíčová ztráta zápasu. Ve třetím se holky do pauzičky tahaly, ale potom soupeřka odskočila a nakonec si došla nejen pro vítězství ve skupině , ale i celkově druhé místo na celém turnaji. Míša se potom po oklepání postavila zcela suverenní Chrovatce Vindiš, ale tady neměla šanci žádná z účastnic turnaje U11. Soupeřka dominovala a ke cti Míši patří, že zkoušela bojovat alespoň o každý bodík. Přesto Míši patří velká gratulace za nejlepší singlový výsledek na turnaji, když vybojovala 5.místo. Tobík nastoupil ve tříčlenné skupině a oba soupeře měl hratelné. Jenže i on stejně jako třeba Terka se musí srovnat , ubrat na zbrklosti. I on však po úvodní prohře dokázal vyhrát druhý zápas a tak odjížděl spokojen. Na programu byly debly. Šíma s Honzíkem v U15 bohužel nafasovali silný pár z Rumunska a tady šance nebyla. Stejně jako v U 13 s Tobíkem, proti Slovinskému páru. Na řadu šly holky. Nejprve Julinka s Maky proti Slovinské dvojici, kterou tvořila i hráčka, která dala Julii stopku ve skupině. Ale „bábovky“ měly den. V pěkné třísetové bitvě nešťastně ztratily první set, ale další dva šly do naší kapce a najednou z toho byl parádní postup mezi nejlepší osmičku. Ihned po vítězství Julinky a Maky jsme přeběhli na další kurt , kde nastoupila Anežka s Miškou F. Německo – portugalský pár už při rozcvičování naháněl lehce rozpaky, aby Míša ustála tíhu okamžiku. A co se nestalo. Míša přes počáteční nervozitu a stav 1:8 setřepala vše negativní a k tomu Anežka přidala obrovskou zbraň v dívčim deblu. Smeč a vlastně vůbec utočné údery. Celý průběh otočily. Přežily i to, že v prvním setu soupeřky nesložily po totálním našem obratu zbraně a i když jsme na začátku mega prohrávali, tak na konci jsme vedli 20:16, ale najednou 20:20. Stažená prcka, ale bomba Áni a bylo to. Druhý set už kočky ohlídaly a najednou jsme měli dva páry v osmičce. Bohužel tady už to dál nešlo. Turnajové jedničky proti „bábovkám“ J + M a dvojky proti celkovým vítězkám . Julie s Maky, ale potrápily soupeřky v prvním setu, kdy vedly ještě 18:17, ale potom pár z Rakouska přebral otěže zápasu a vývoj otočil.

Tak a to bylo naše vystoupení na turnaji v Medvode, kam se určitě opět vrátíme. Konfrontace z hráči z Evropy byla pro naše určitě obrovským přínosem. Mohli sledovat i velice kvalitní turnaj U17 ale hlavně ty nejlepší ve svých kategorií.