18. 11. 2019

Déčko v boji o čelo 4.ligy

Zápas s BC Badmen Brno „A“

Jako ve většině případů začal zápas kombinací dvou mužských čtyřher. V prvním případě šlo (jakmile se Roman s Mirkem probudili) o jasnou záležitost. Podstatně méně sehraní Jaroušek s Kaderkou nedokázali najít obranu na pestrou hru Komety (stav 1:0). V druhém utkání, více než o techniku, šlo o bojovný souboj, který stál zejména na tom, která dvojice bude mít pevnější nervy a která udělá méně nevynucených chyb. Naštěstí pro nás se koncovka třetího setu přiklonila na naši stranu. Z pozorovaného bych podotkl, že stále musíme pracovat na podpoře zadního útočícího hráče hráčem vepředu. Byť Staroch i Easy mají téměř dokonalou smeč, tak nedokázali vytěžit maximum z výměn, kde měli jasnou převahu – stav (2:0). Následně nastoupily holky k deblu. Za bojovnost do posledního bodu bych dal holkám obrovskou pochvalu. Bohužel se jim nepodařilo ze hry více vyřadit silnější z hráček Badmenů, což se zejména v koncovce třetího setu ukázalo jako klíčové – stav 1:2).

Souběžně hrál Staroch s Kaderkou. Zde bych řekl, že byli oba naprosto vyrovnaní. S tím, že každý měl svou silnější stránku trochu jinde. Staroch lepší smeč a vyvinutí tlaku na soupeře.. Kaderka lepší obrana a pohyb. Touto vyrovnaností tím pádem v koncovce třetího setu šlo spíše o kousek sportovního štěstíčka (možná pro Starocha malinko klidnější hlavu – což se ale velmi lehce napíše – stav 2:2).

V ženském singlu Nikol nenašla zbraň na velice silnou hráčku Badmenů. Nicméně už jen to, že do singlu museli nasadit silnou hráčku, nám velice pomohlo při nasazení dalších utkání Badmenů a tím i odraz do skóre. A samozřejmě pro Nikol další důležitá herní zkušenost a pomyslné získávání ostruh.

(stav 2:3). Easy a jeho singl znamenali pro Mirka 3 miniinfarkty a nutnost sníst Vlaďce pár čokolád z recepce. Tuto hladinu stresu nevylepšil ani Máca formou psychické podpory Easyho hláškou… „tento zápas nesmíš prohrát“… Každopádně Easyho podržené údery na Valíčka fungovaly výborně…ALE EASY NEMŮŽEŠ TO TAK HRÁT CELÝ ZÁPAS…chceš nás zničit stav 3:3.

V této chvíli přišel klíčový singl, kdy proti sobě nastoupili UM proti PÍLI. Tedy Roman proti Jarouškovi. Byť Roman u singlu občas působí jako já (Mirek)…už chce mít to běhání za sebou..tak vědom si zřejmě důležitosti bodu v dané chvíli, tak dal do zápasu veškerou svoji energii. A byť Jaroušek bojoval jako lev, tak v koncovce jej Roman přehrál vyhraností a technickou dovedností – stav 4:3.

Nakonec nastoupili Hanka s Mirkem v mixu. Na začátku se do hry malinko odrazil stres a sevření…….hrdel . Nicméně po několika odehraných výměnách bylo vidět, že stejně jako v ženském deblu, tak i v mixu byla druhá Badmenka podstatně slabší a ani její parťák ji nedokázal dostatečně zastoupit nebo aspoň podpořit. Mix tedy proběhl bez komplikací a to i díky dobře nastavenému nasazení do herních disciplín. – konec zápasu a vítězství 5:3.