14. 11. 2019

Áčko na 3 - máme 3 kola za sebou

Áčkomáme 3 kola za sebou

Černé svědomí ze zatím nezveřejněných reportů z utkání 2.ligy dostoupal u mne na maximum. Dnešek byl ten den D, kdy jsem si řekla, že prostě už ten čas najdu. Všichni naši hráči druhé ligy si to zaslouží, aby se napsalo pár řádků a má pracovní vytíženost prostě neomlouvá.

Ale pěkně popořádku.

1.kolo

Začátek ligy nás zavedl do Líšně na X-Arénu, kde nás čekal pouze jeden zápas a to proti Veterině, která letos značně posílila kádr.

MS

- Darek B. na pozici jedničky splnil očekávání a bereme první bod

- Sokolík na dvojce nastupuje proti silnému Michalu W. a celý zápas tahá za kratší konec

- Šplíchec dostane přesné instrukce prostě tento bod potřebujeme. První set to ještě Tom nepobral a zřejmě nepochopil co po něm chci, v pauze mu ještě jednou opakuji co teda má hrát a ejhle bod je na světě.

2.kolo

Nastupujeme proti favoritovi 2.ligy SK Brno Slatina, tým ve kterém se objevuje i takový hráč jako Jaro Vicen, cíl je jasný, odejít se vztyčenou hlavou.

Skórem 2:6 se nám toto daří. Bodíky za nás připsaly holky /Bára M. a Terka W./ na deblu. Druhý bod přidal mix /Bára M. s Darkem B./

Druhý soupeř se nám zdá být podstatně hratelnější Premiera A

Vezmu to ve zkratce, jak to tak v badecu bývá velmi často, vše je na raketách mixu, který hráváme jako poslední zápas. Nejinak tomu bylo i dnes. Mix nastupuje v zápase o vše.

Jarda Samek s Verčou Sárovou a proti nim Marian K. s Bárou M. V prvním setu to vypadá nadějně stav 21:11, proběhne aktivní coaching na straně soupeře a ten bere skórem 12:21 druhý set. V hale se hraje tento poslední zápas a atmosféra ba se dala krájet. Sakryš prostě letos ty tříseťáky nejdou – v koncovce nám uniká bodík na výhru za stavu 21:23 – je to jen sport, příště bude štěstí na naší straně.

Bereme další remízu a již dnes se plně soustředíme an přípravu na kolo třetí.

3.kolo

Pořádáme doma na Zetoru a ve hře jsou soupeři RSC Tuřany a další favorit FSpS MU Brno.

První utkání proti Tuřanům

Po dohodě s hráči lehce zamíchám sestavou tak, abychom byli dle mého názoru ve výhodě. Tady opravdu velký dík Sokolíkovi, který si šel pro výprask od Petra J., nicméně pro družstvo super tah.

Znamená to pro nás sice ztrátu MS1, ale v zápětí připisujeme dva body jak na MS2 – Šplíchec, tak na MS3 kde naskočil již Joke.

MD

Na jedničce opět v akci Petr Jelínek, byť se naši borci snaží hrát na minimální části kurtu kde by snad Peťa nemusel být, tak to prostě nestačí. Prohra 0:2

Na dvojce zase tříseťák, tak pomeeee Kometa jednou už to přece musí vyjít. Hmmm tak zase ne, třetí set a my prohra 20:22 – nevadí ještě pořád máme ve hře holky a Darkem posílený mix.

Debl holek byla spanilá jízda, konečně se nám vrátilo naše usměvavé sluníčko Bára K. a když to sečtu s nekompromisními smečemi Terky, tak máme bod doma.

Rozehráváme mix, dvojice Darek a Bára se vlatsně potkali poprvé na kurtu takže v prvním setu proběhne pár diskuzí co a jak, následně bereme již celkem s přehledem oba zbývající sety a další bod je na světe.

Tak a Terka – jde do zápasu o vše, buď zase nešťasná remíza nebo konečně letos první výhra.

Terka bojuje jako lvice, pár hloupých chybiček a první set v náš neprospěch 20:22, ale je to známka toho, že hratelné to je. Joooooo řve celá hala, fanoušci skáčou do vzduchu, Terka je zavalena horou pochval a pro Áčko to znamená, že smolíček je prolomen a my bereme letošní první vítězství.

Druhé utkání nastupujeme proti FSpS

Na přání týmů začínáme 1MS a MIXem.

Darek B. proti Pepovi Pleskovi. A tady mu má Darek co vracet, kdy svou mladickou nerozvážností si nechal u sebe doma na Slovensku unitknout výhru. Správně namotivovaný Darek hraje badec jak má být, postupně se kolem kurtu hromadí fans, kteří sledují, jak krásný sport ten badec, je když se to umí. Darek plní svou misi, já jsem spokojena a stavem 2:0 na sety bereme první bod.

MIX

První set pohodička, ale co to je, druhý set a Tom asi zapomněl jakou hraje disciplínu, Tom na síti, Bára vzadu, hmm tak to nepůjde, soupeř bere druhý set. Opět razantní vysvětlení Tomeeeeeeeeeee, a Tomík se srovnává dohraje mix jak má být a áčko má druhý bod.

2MS a 3MS

Sokolík statečně bojuje s Danem Pasekou, ale stejně jako Joke s mladou puškou Markem Dostálem, oba tahají za kratší konec.

Výhoda a bod pro nás je, že soupeř přijel jen s jednou hráčkou a to pro nás znamená taky bod.

Body s mužských deblů§ si rozdělíme rovným dílem a do boje jde zase o vše Terezka. Ale ta má dnes formu MEGA formu. Opět v třísetové bitvě, stejně jako v prním zápase připisuje vítězný bod.

Do třetice všeho dobrého pro Kometu, 3.kolo nám přineslo dvě výhry a naději na příznivé postavení v průběžné tabulce 2.ligy.

Další kolo odehrajeme v Jihlavě v sobotu 7.12.2019 proti Jihlavě a Chropyni.