14. 11. 2019

Éčko podlehlo BS Brno

V dalším kole naše Ečko chtělo potrápit favorita soutěže a velkého kandidáta postupu BS Brno. Žraloci si za své „domácí“ vody vybrali Rousínov a tamní sportovní halu. No a tak místo nedělní husičky nás čekal boj, kdy jsme tak nějak tušili, že soupeř bude nad naše síly, ale chtěli jsme uzmout aspoň nějaký dílčí úspěch v podobě výhry v nějakém utkání. V sobotu jsme díky horečce přišli o Terku a tak na svoji komeťáckou premiéru vyrazila Lucka Syrovátková. Do Rousínova dorazila i početná skupinka našich fans a proto jsme odhodlaní vlétli do mužských čtyřher. Na jedničce Víťa s Dušanem proti mladým žralokům. Bohužel zde jsme rychle zjistili, že tady body neurveme. Hladká prohra 0:2. Vedle Máca s Vojtem šli na Tomáše Vovsa s parťákem. Ještě nikdy se nám vedoucího žraloků nepodařilo porazit a tak jsme to chtěli zkusit právě tady. Začátek nám trochu utekl, ale pomalu jsme se srovnali s halou i s rychlým přechodem právě Tomáše na síť a dotáhli to až do vyrovnané koncovky, kterou jsme bohužel vlastními chybami propásli. Druhý set nám však sedl parádně a nenechali nic náhodě a srovnali jsme. I ve třetím jsme od otáčky uprostřed setu šli pro velmi překvapivé vítězství. Vojta hrál exlelentně a Máca toho taky moc nekazil. Buch mečbol 20:15. Ale opět vlastní čtyři chybičky, trošičku smůly při Vojtově prasátku a jejda jejda už jen 20:19. Ale najednou zde bylo štěstíčko v komeťáckém dresu a z Mácovi rakety letí míček na pásku. Zde se zastavuje, dává si kapůčo, malý zákuseček a po chvíli rozjímání opatrně volí soupeřovu stranu kurtu, kde se pro žraloky stává nehratelným. Super. Srovnáno na 1:1. Do hry jde Michal na singlu a Lucka. Pro Lucku silná soupeřka, ale aspoň získává cenné zkušenosti. Michal na trojce singlu maká, dře i skáče a dotáhne po druhém vítězném setu a herní jistotě zápas do třetího setu. Pod dohledem malé Karolínky a Míšenky chce taťka i třetí setík. Pár chybiček, pár nepřesností a vítězí soupeř. Těsně, ale vítězí. Víťa proti jednomu z mladých žraloků nestihne první set a s rychlou hrou soupeře se srovná až v druhé půlce druhého setu, ale to je již na obrat pozdě. Na Víťovi je super, že takové situace řeší úsměvěm a odhodláním do dalších zápasů. Mix Alča s Vojtem drží mlaďochy ze Sharks na dostřel, ale vždy v tu nejmíň vhodnou dobu ke konci setu přichází bodový odskok soupeře a opět prohra 0:2. Zdenda si zkouší své badecové umění proti Vovsovi, který má za sebou i sezonu v našem dresu v 1.lize. Byť bez vyhraného zápasu, ale 1. a 5. liga je mega rozdíl a tak Zdenka poráží. Díky Zdendo za bojovnost. Poslední jdou do hry Alča s Bárou. Rychlý nástup soupeřek a rychlá ztráta setu. Nemůžeme se srovnat hlavně s perfektně hrající Markétou Davidovou, která je určitě nejkvalitnější hráčkou soutěže. Druhý set už více pouští do hry Nikču Kubovou, ale v rozhodujících úderech máme až příliš chyb na raketách. Celkově 1:7 , ale nekončíme s badecem a zkusíme přehrát další soupeře, kteří nás čekají. Chceme urvat nějaké vítězství a nějaké bodíky do tabulky a to už příští kolo. Už víme i termín. Neděle 8.12.2019 odpoledne na kurtech BC Řečkovic. Jedééém, zkusíme to proti Řečkám a VUTéčku.