11. 11. 2019

Céčko smázlo Slatinu ve 4.lize

Céčko má druhou výhru v řadě

Ve třetím kole jsme měli na domácí hale jediného soupeře – Slatinu C. Soupeř dorazil na halu v nejsilnější možné sestavě a jména zkušených harcovníků z bývalého Podolí a současné Slatiny budila jistý respekt. Měli jsme Slatinské Céčko v tabulce v těsném závěsu za námi a potřebovali jsme vítězství. Z Ameriky se vrátil Víťa a naposledy nás ještě posílil Míla. Chtěl jsem ještě vyztužit debl holek o Terku Durmiši z Éčka, která má dobrou formu. Bohužel ji ale zklátila viróza a ráno před zápasem to musela vzdát.Začalo se na dvou kurtech oběma mužskými debly. Po čase opět na jedničce Víťa s Honzou a na dvojce Míla s Mariánem. Víťa s Honzou byli i přes pauzu sehranější a navíc mladí soupeři Golec/Müller taky něco zkazili. Kluci měli průběh pod kontrolou a soupeře k ničemu velkému nepustili a tak máme po dvou setech první vítězství. Míla s Mariánem se se zkušenými mazáky Kamil Sedláček/Standa Janeček museli tahat až do koncovek setů. Ale zvládli to a tak super, vedeme 2:0! Pak šly na kurt holky v tradiční sestavě Bára s Irčou. A Irča dokázala, že si deblistku na Slatinu půjčovat nemusíme. Holky se držely taktiky hrát na méně zkušenou z dvojice soupeře Mazálkovou a navíc její parťačka Vlaďka Večerková, která úspěšně nastupuje i za Béčko Slatiny, přiznává, že ji od rána slzí oči. Máme další vítězství ve dvou setech a tak tolik nevadí, že na vedlejším kurtu prohrává mezitím mládí proti obrovské zkušenosti. Tomáš to má s harcovníkem Emilem Černým těžký. Obtížně se mu totiž odezírá z ruky, kam úder poletí, soupeř je mistr ve skrytých úderech. Tom se nemůže dostat ke svému útočnému pojetí a oba sety ztrácí. Vedeme tedy 3:1.Míla nastupuje do svého posledního zápasu za Céčko proti ostřílenému Kamilu Sedláčkovi, dalšímu velmistru šikovného zápěstí. Míla je ale velký bojovník a i když se mu snaží soupeř posílat údery do protipohybu, jak jen umí, Mílu nezlomí. Na oplátku mu posílá smrtelné overhead kros údery, proslulé "Mílovky". Sice to byla prodloužená koncovka druhého setu 23:21 pro naše barvy, ale konečně nám v koncovkách přeje i štěstíčko. Vítězný bod tak nakonec přináší na singlu po zásluze Bára. Nemazala se s Mazálkovou a hlavně ve druhém setu už soupeřku úplně převálcovala 21:3. Bomba, vedeme 5:1!Pozornost našich fandů se zčásti přesouvá na vedlejší kurty, kde naše Déčko bojuje ve spoustě třísetových bitev s Badmeny. U nás má rozehranou bitvu jedniček Víťa proti Golcovi. Ten sice vypadal po prvním setu na ručník po průběhu 21:4, ale jenom tak sbíral síly na druhý set, který soupeř utrhnul v koncovce 22:20. Jediný třísetový zápas ale nakonec přece jen získává Víťa, který soupeře mimo jiné deptá svými legendárními kraťasy "Víťovkami", které odehrává klidně i ze sklepa pod kurtem.Závěrečné sólo patří mixu. Nic silnějšího než dvojice Černý/Večerková už soupeř vymyslet nemohl. Marian s Irčou z toho ale žádný respekt neměli. Skvělý výkon. Často výbornou nátlakovou hrou a Mariánovými proslulými agresivními returny zkušené soupeře přetlačili a získali tak nejen cenný skalp, ale uzavřeli naše vítězství na nečekaných 7:1! Poslali jsme ten den jako první Mácovi dárek k narozeninám…Všem hráčkám a hráčům děkuji za výborný výkon a zážitek. Speciálně děkuji Mílovi, který nám nezištně 3 kola pomáhal ze všech sil a teď se přesune o ligu výš do našeho Béčka. Jsme stále ve hře o play-off a udržení 4.ligy.Zdeněk