7. 11. 2019

Brněnský Bóchač a Brněnská Koc

Turnaj O BRNĚNSKÉHO „BÓCHAČA“ A BRNĚNSKOU „KOC“ 2019

Na konci podzimních prázdnin, ve středu 30.10., proběhl 6. ročník největšího komeťáckého turnaje dvouher v kategoriích U11, U13 a U15. Badmintonovou halu v Líšni zaplnilo na 70 hráčů a hráček z celé republiky a Slovenska, kteří byli připraveni na 5 kol švýcaru a boje o co nejlepší umístění.

Kategorie U11 se hrála na dvou kurtech se sníženou sítí podle pravidel minitonu. Mezi patnácti chlapci hráli Tobiáš Košuta, Honza Chaloupka a Adam Vykoukal z junior týmu a Maty, Martin a David z badmintonového kroužku. Nejlépe si vedl Tobík těsně na čtvrtém místě, ale i ostatní kluci si připsali dílčí úspěchy a odehráli dramatické souboje. Titul „BÓCHAČ“ kategorie U11 získal Gabriel Trkan. V dívkách nastoupily komeťačky Míša Fedorková, Nina Leciánová, Terka Ženatá a Zuzka z našeho kroužku. Terka hrála v plném nasazení, ale ne vždy se dařilo přehrát soupeřky. Nina šla do turnaje s cílem vybojovat medaili. Bojovné nasazení jí vydrželo po celý turnaj a brala bronz, kdy prohrála pouze s vítězkou kategorie. Suverénní byla Míša, která pustila soupeřkám pouze jeden set a zaslouženě získala zlato a titul „KOC“ kategorie U11. Pro Davida a Zuzku to byl první turnaj, kdy si vyzkoušeli ostré badmintonové zápasy.

Nejvíce obsazená byla na turnaji kategorie U13. V dívkách nastoupily Julie Königová, Terka Vraštilová, Anežka Kovaříková, Míša Fedorková, Zuzka Boháčková a Sofie Kratěnová. Dívčí třináctky byly velmi kvalitní a vyrovnané a o konečném pořadí rozhodovaly získané míče. Nejlépe se umístila Julie s bronzovou plackou o malinkatý kousíček níž skončily Terka, Anežka, Míša a Zuzka se Sofií. Titul „KOC“ kategorie U13 bez ztráty setu získala Kateřina Malá, mistryně republiky U11 a loňská „KOC“ U11. Za kluky v třináctkách nastoupili Šimon Klecer, Janek Vrtek, Lukáš Vaněk a Pepa Dvořák. Lukyn a Pepa předvedli slušný výkon a nasazení do hry v kvalitně obsazeném turnaji. Bronzovou medaili si za bojovný výkon zasloužil Janek, kterého jeden bod dělil od stříbra. Zásluhou Šimona mají komeťáci i „BÓCHAČA“ který bez ztráty setu opanoval turnaj.

V U15 za dívky hrály Julie Königová, Anežka Kovaříková, Elis Stavělová a Terka Boháčková. Shodný výsledek uhrály Elis a Terka, kdy uhrály po jedné výhře, remíze a zbytek zápasů s prohrou. Nepopulární čtvrté místo, pár míčů od třetího (ale i pátého) místa patřilo Anežce. Nejlépe se umístila Julie na druhém místě se dvěma výhrami a třemi remízami. Titul „KOC“ U15 patří Veronice Doubkové. Patnáctkoví junioři komety Jan König, Lukáš Matoušek a Šimon Klecer měli taky velmi vyrovnanou skupinu. Lukáš a Šimon odehráli kvalitní turnaj, kde převažovali úspěšnější zápasy, ale na přední umístění to nestačilo. O medaile se bojovalo velmi těsně, první čtveřice měla shodně po sedmi bodech a rozhodující tak byly opět vyhrané míče. Pro Honzu to tentokrát cinklo bronzově, titul „BÓCHAČ“ kategorie U15 získal Matěj Chovanec.

Komeťácký junior tým si připsal titul KOC U11, BÓCHAČ U13, celkem 6 medailových umístění a dvě těsná čtvrtá místa. Skvělou formu předvedla Julie třetím místem ve třináctkách a druhým v patnáctkách.

Díky rodičům a fanouškům za podporu hráčů na turnaji, díky trenérům za cenné rady a motivaci. Děkujeme vědeckému zábavnímu parku VIDA za krásné ceny pro úspěšné hráče.