5. 11. 2019

Turnaj NMNM U 11-U15

Povedený Novoměstský turnaj 2019

V sobotu 12. října se početná skupina juniorských komeťáků, jejich rodičů a fanoušků zúčastnila turnaje v Novém Městě nad Metují. Jen pro upřesnění na turnaji bylo 14 našich juniorů, 5 trenérů a 12 členů doprovodu.

Turnaj odehrálo celkem 73 hráčů v kategoriích U15 a U13 jako GPD a U11 jako miniton. V hale se tak hrálo od rána do večera. Kategorie U15 hrála ve třech skupinách, kdy vítězové šli do finálové skupiny. Kategorie U13 hrála ve čtyřech skupinách a ti nejlepší se v pavouku utkali o celkové vítězství. Kluci U11 v minitonu měli jednu velkou skupinu, kde se hrálo o celkové pořadí a holky hrály ve dvou skupinách, kdy vítězky šly do velkého finále ½ a druhé v pořadí ze skupiny do malého finále 3/4.

V U15 Terka Boháčková i Lukáš Matoušek skončili ve skupině druzí a do závěrečné fáze turnaje tak již nezasáhli. V U13 kluci Lukáš Vaněk a Janek Vrtek také končí druzí ve svých skupinách a po třech zápasech pro ně turnaj končí. V dívkách získávají ve skupině druhé místo Zuzka Boháčková a Anežka Kovaříková a také na turnaji končí, ale Markéta „Maky“ Dobešová (nasazená jednička) svou skupinu vyhrála a postoupila do finálového pavouka. V pavoukové části těsně (14:15 ve třetím setu) utekl Maky postup do finále, ale povedlo se jí vybojovat bronzovou medaili.

Zajímavě se vyvíjela i kategorie U11 v minitonu. Celkem sedm kluků hrálo na dva sety každý s každým. Nejmladší komeťáci Honzík Chaloupka a Adam Vykoukal přijeli hlavně nabrat zkušenosti na prvním turnaji mimo domácí halu. Adam zahrál tři remízy a třikrát prohrál, Honzík bojoval a nakonec se mu povedlo uhrát jednu remízu. Kluci se zápas od zápasu zlepšují. Mnohem zkušenější Tobík Košuta až do posledního zápasu prošel skupinu na vítězné vlně. V posledním hraném zápasu se přímo s druhým neporaženým hráčem utkali i zlato. První set hrál Tobík skvělé, ale soupeř dokázal zvítězit 7:11. Po poradě s Hankou odehrál Tobík skvělý druhý set, když přejel soupeře 11:3 a vybojoval premiérové zlato v komeťackem dresu.

Za holky v U11 poprvé mimo Brno nastoupila Miška Dobešová a její zkušenější parťačky Nina Leciánová, Tereza Ženatá a Míša Fedorková. Holky hrály dvě skupiny, kdy v jedné byla Nina a Terka a ve druhé Míša a Miška. V první skupině holky skončily na třetím a čtvrtém místě, bez účasti v další části turnaje. Ve druhé skupině se nedaří Mišce D., ale z kurtu odchází vždy s úsměvem. Míša F. V zápasech předvádí skvělou hru a svou skupinu ovládla, když porazila i bronzovou medailistku z MČR_U11 Klárku Figkovou a čeká ji boj o první místo. Souboj o zlato byla třísetová bitva, první set se nevydařil, ale druhé dva už si Míša pohlídala a Kometa má druhé zlato. Při závěrečném vyhlášení dostává od vedení turnaje diplom i Miška D., a to za nejvíce zápasů v roli rozhodčí.

Děkujeme všem juniorským hráčům za skvělou reprezentaci klubu a trenérům Hance, Mácovi, Michalovi, Ondrovi a Daliborovi za koučování. Dík patří i rodičům a dalším rodinným příslušníkům, doprovázející hráče na turnaji, za podporu a skvělou atmosféru zejména při hře těch nejmladších.