23. 10. 2019

2 remízy Béčka

V neděli 20.10.2019 se naše Béčko vypravilo do Kunovic k dvěma utkáním proti domácí Lokálce.

Nejprve jsme nastoupili proti Kunovice B a byl to boj od prvních míčků. Nejprve sice Michal s Marianem prohráli na 1.deblu s dvojicí Miklíček – Krčmář. Pak ve třech setech srovnali Joke s Mílou na 2. deblu proti Šimo – Ondruch T. Ženský debl nejprve vypadal slibně pro nás, když Bára V. s Klérou vyhrály jasně první set, ale pak se domácí dvojice Škodová -Maléřová zvedla a ve třech setech překlopila vedení na stranu domácích. V dalším tříseťáku si Michal Zrůna zopakoval týden starý zápas proti Davidovi Krčmářovi a povedlo se mu vyhrát a srovnat skóre. Joke ve svém singlu nejprve prohrál 1. set s Marianem Šimo, 2. set jasně ovládl. Těšili jsme se že to Joke otočí a překlopí vedení na naši stranu. Joke však místo skóre otočil vlastní kotník a s tímhle omezením bohužel prohrál 3. set 16:21. Na 3:3 srovnala Bára V. proti Maléřové. Jak jinak, než ve 3 náročných a běhavých setech. Ve hře byly poslední 2 body. Míla na trojce singlu nepodal dobrý výkon a s Tomášem Ondruchem, jehož styl mu nesedí, prohrál 0:2. Marian s Klérou šli zabojovat v mixu o remízu proti Škodová – Miklíček. Opět bitva o každý bod, opět 3 sety a tentokrát pro nás, takže výsledkem byla konečná remíza 4:4.

Hned poté jsme na vedlejším kurtu začali hrát proti Kunovice A, kdy jsme po skreči ženského deblu vedli 1:0. Michal s Marianem měli v neděli lehkou deblovou krizi a prohráli 0:2 s Doložílek – Hladík. Barča V. podala super výkon v singlu proti Markové. Chvíli po náročných 3 setech předchozího singlu si dala další tříseták, vyhrála 2:1 a zajistila i stejné průběžné skóre pro nás. V 2. deblu Joke s Mílou proti Janošek Novák hráli jako na houpačce, snadná prohra, snadná výhra a rozhodující 3. set. Bylo jasné, že kdo se dostane do vedení, vyhraje. Začátek 0:6 jsme ještě srovnali na 6:6, jenže pak další výpadek 6:11 a pak už jsme se do vedení nedostali. Stav 2:2. Michal na 1. singlu se od začátku trochu trápil proti Mirkovi Hladíkovi a i přes vedení ve 2. setu nakonec prohra 0:2. Joke ve dvou fyzicky náročných setech vyhrál 2:0 nad Janoškem a srovnal na 3:3. Marian s Klérou těsně prohráli 1. set mixu proti Doložílek – Marková. Ve 2. setu vedli 11:3, ale pak přišla slabší chvilka a nakonec prohra 0:2. Domácí kapitán Zdeněk Doložílek se začal pomalu radovat a hecovat našeho kapitána Mílu, že teď je to na něm, že MUSÍ vyrovnat. Naštěstí soupeři Jirkovi Novákovi Mílova hra nechutnala a navíc i prasátka byla tentokrát na straně Komety, takže výsledkem byla druhá remíza 4:4.

Jsou to pro nás první body v sezóně. Bohužel v letošním systému, kdy jsou výhry oceněné více, je to spíše ztráta. Další utkání nás čekají za 3 týdny proti Ivančicím a Jihlavě B.