19. 10. 2019

První vítězství Komety C v sezóně

Po náročném a smolném začátku sezóny jsme zavítali na hřiště Chropyně, kde na nás čekali soupeři domácí B tým a Žíznivý papoušek. Chtěli jsme si především napravit reputaci po třech úvodních prohrách. Nebyli jsme tentokrát kompletní, protože Víťa Baisa cestoval po Americe a Honza po Praze s dcerami na rugby. Díru jsme zacelili Martinem Nguyenem a Davidem Tranem z Éčka a mohli jsme v sobotu vyrazit.Sotva jsme se převlékli, už naše hráče hnal organizátor "Drobek" Zavadil na kurty, protože předchozí zápas Slatiny C s Papouškem skončil rychlým vítězstvím Slatiny a 3 kurty byly připravené na náš zápas s domácím Béčkem.Úvod obstaraly párové disciplíny první a druhý debl chlapi a debl holek. Mílu s Marianem čekali Beneš s mladým Zahradnickým a naši vietnamci nastoupili proti "Drobkovi" Zavadilovi s Belhárkem. Holky měly za soupeřky dvojici se zkušenou Konvičnou s mladou Malíkovou. Zatímco borci se první sety sžívali s parketami, čarami, teplem a hlavně světlem a první sety prohráli, tak holky na "příčném" kurtu první set zvládly. Navíc holky takticky zvládly i druhý set, byly trpělivější a chybovaly méně a připsaly nám první bod za vítězství 21:17, 21:18. Borci mezitím srovnali krok, vyhráli druhé sety a šli do třetích setů. Ty jsou pro Céčko ale letos opravdu zakleté, protože Míla s Marianem prohráli třetí set 22:20 a Martin s Davidem dokonce 25:23! Promarněných 6 mečbolů nás bohužel později mrzelo. Skóre 1:2 a šlo se do singlů. Zkušený Beneš se tlačil na druhém singlu do bekhendu Tomáše Klecera tak dlouho, až hru ovládl a připsal soupeři třetí bod. Marian, který zaskakoval na singlu, měl potíže se světlem a hodně míčů prostě vůbec neviděl, takže ho Belhárek upinkal. Míla proti mladému Zahradnickému bojoval nejdéle, opět třísetová bitva a opět v náš neprospěch. Míla dnes neměl dobré nohy a mladý soupeř se snažil jen udržovat dlouhé výměny, až Mílu ve třetím setu zlomil. Bylo po nadějích, soupeř vedl 5:1. Náplastí bylo alespoň to, že Bára zvládla konečně svůj první letošní singl a snížila na 2:5. Na mixu naši proti protřelému "Drobkovi" s Konvičnou podali velmi slušný výkon a přes prohru to byl docela vyrovnaný boj. Konečné skóre 2:6 pro domácí.Nebyl žádný čas na odpočinek, protože celý náš zápas sledoval z lavičky Žíznivý papoušek a užuž chtěl vlétnout na kurty. Soupeř byl nabuzený a chtěl v souboji týmů, které ještě letos nevyhrály, uspět. I přesto, že se jim v prvním zápase zranil Michal Gratcl a měli jen 1 holku, Šárku Gratclovou. Oni byli odpočatí, my frustrovaní. Podle toho vypadaly první sety obou deblů, kde jsem měli Mílu s Marianem proti Faltus/Štefl a Martina s Davidem proti Mráz/Prudký. Soupeř avizoval, že z ženských disciplin bude stavět jen mix, tak jsem pohotově prohodil holky, aby si Bára vyzkoušela i mix. A ejhle, Šárka Gratclová nakonec chce zápas s naší Irčou odehrát! Přiznám se, že mě v tu chvíli bylo trochu úzko… Naštěstí se Míla s Marianem zvedli, ovládli druhý set. A Irča se singlu vůbec nezalekla a měla v duelu netradičních singlistek navrch. Smůlu měli nakonec jen Martin s Davidem, kteří užuž mířili do třetího setu. Zase ty koncovky! Promarněné 3 mečboly a prohra 27:25. Míla s Marianem ale už recept na třísetové zápasy našli a zapsali nám první bod. Vzápětí Irča nahlásila druhý bod ze singlu a protože se debl holek nehrál, tak jsme vedli 3:1.Na jedničku singl šel Míla proti bojovníkovi Faltusovi a trojku si tentokrát zahrál Martin. Míla měl už hodně těžké nohy, ale hlava fungovala dobře a měl větší klid v koncovkách. Oba sety vyhrál 21:19. Martin utrápil Mráze pestrou technickou hrou a bylo rozhodnuto. Konečně celkové vítězství!Zbývalo dohrát mix Marian s Bárou proti Prudký/Gratclová a druhý singl, kde se střetlo mládí náš Tomáš s Jirkou Šteflem. Marian s Bárou si mix za rozhodnutého stavu užili a dominovali. Tomáš si zase naplno mohl užít svou útočnou hru plnou smečí, které ale tentokrát mířil častěji na tělo soupeře, než do autu a do sítě. Takže jsme se konečně bez velkého trápení propracovali k výhře 7:1.Všem hráčům Céčka děkuji za bojovný výkon na cizích kurtech. Toužili jsme sice po remíze s domácími, ale i tak nám první výhra dala šanci bojovat dál o čtvrtou ligu. Už za 14 dní doma proti Slatině C.