21. 10. 2019

Éčko fousek od bodů

Druhé kolo 5.ligy odehrálo naše Ěčko po dohodě se soupeřem na domácích kurtech na Zetoru. Hostili jsme tým BC RSC Tuřany B, který je dosud posilený o hráče jejich druholigového áčka Milana Dorazila a Elišku Jelínkovou. Další část týmů tvoří ostřílení pardálové, kteří už nějaký ten pátek běhají po badecových kurtech. My jsme byli oslabeni o Mácu – nemocinkaný, Michal – pracovně v Práglu, Bára – neodklané záležitosti a Staroch, který měl svojí nejčastější domácí návštěvu (pana Streptokoka). 25 minut před utkáním však hlásí železný Dušan, že může a tak jdeme na to . Začíná se klasikou oběma mužskými debly. Na jedničce asijské duo Martin a David. Na dvojce Dušinka a Víťa. Vietnamské duo rychle rozbombí soupeře Víťu Dostála a matadora Standu Jelínka. Jenže z pohledu soupeře to bylo jen zahřívací kolo a okouknutí našich akvizic. Po sjíždění, že od nás lítají jen smeče soupeř zpřesnil nasadil krátkou obranu a bylo rychle otočeno a ukončeno. Tečeme 0:1. Na dvojce sice naši urvou první set, ale ke to spíše o kazení soupeřů. Mezi sety se však naši dohodnou na trošku jiném stylu hry a výsledkem je nejen dobrá hra, ale i srovnání skóre. Na kurt jdou jedničky Milan Dorazil a Vojta Čupa. A náš Vojta má teď fakt formu. Přejel soupeře v prvním setu a ve druhém se dokázal vyhrabat se srač..k a pomaloučku stahoval náskok soupeře až do nástavbové koncovky, kde měl více štěstíčka a překvapivý bodík pro nás byl na světě. S faktem, že soupeř nedá ženský debl jsme najednou sahali po vytoužené remízce. Jenže otázka dne zněla : kdo ten čtvrtý bodík přihodí ? Do hry šel Zdeněk a Lucka na singlech. Zdeněk opět dřel, makal a chvíli to vypadalo, že by předsedu svazu JmBaS Víťu Dostála mohl dát, ale pravda byla jinde. Víťa je pořád ve formě a tak sníženo 3:2. Lucce jsme ani raději naříkali, že hraje proti kočce se zkušenostmi z 2.ligy a ona tak i hrála . Celý první set byl náskok favoritky jeden dva bodíky , ale bohužel i na konci a do poloviny druhého Lucka stále drží naše naděje. Potom Eliška odskakuje bodově v zápase a bere si druhý set a vyrovnává na 3:3- Souběžně jde do dalšího utkání Víťa s mix mlaďochů Terka s Vojtou. A slunce pro nás svítí naplno. Na obou kurtech výhra v prvním setu pro Kometu. Potom se však mraky dají do pohybu, zatemní nebe a naši padnou v obou špilech ve třech setech. Za bojovnost a usilí na kurtech jsme si bodík zasloužili. Soupeř byl výborný, ale ….. štěstíčko dnes mělo dres Tuřan. Všem včetně soupeře děkujeme za parádní zápasy a další utkání nás čeká až Sharks vydají propozice, někdy o víkendu 9. a 10.listopadu. Do té doby trénujeme a trénujeme.