7. 10. 2019

Céčku start ligy nevyšel

Kometa C v prvním kole nebodovala

Hned v prvním kole nás čekal na domácí hale trojzápas proti Kuklenské B, derby s naším Déčkem a proti Badmen A.V plné sestavě a natěšení na ligu jsme začali už od 8:00 proti silné sestavě Kuklenské B.
V obou mužských deblech se bojovalo ve třech setech. Ovšem ani Víťa Baisa s Honzou Vodákem proti Farda/Rigl, ani Marian Blažek s Tomášem Klecrem proti Míča/Ostrý po prohraných prvních setech nedokázali zápasy otočit a třetí sety jsme nakonec prohráli. Holky Bára Mikšátková a Iris Blažková tahaly v deblu za kratší konec a agresivnější soupeřky Havlová/Huječková naše holky porazily celkem jednoznačně. Blízko k úspěchu měli na mixu Míla Sáňka s Iris, ale nepodařilo se jim dotáhnout po prvním setu i ten druhý, který ztratili v koncovce a soupeři Ostrý/Huječková dokonali obrat.V singlových disciplínách bohužel zmar pokračoval. Bára se velmi srdnatě bila s naší bývalou hráčkou Janou Havlovou a oba sety ztratila ve velmi těsných koncovkách 22:20, 21:19. Tomáš podlehl Juřičkovi až v dramatickém třetím setu 23:21. Víťa proti Riglovi sice ovládl druhý set, ale ve třetím se mu nedařilo. Nakonec jediný čestný úspěch zaznamenal na druhém singlu Míla, který zkušeně přehrál houževnatého Fardu. Konečné skóre tedy v úvodním zápase hrozivých 7:1 pro soupeře.
Po velmi dlouhých zápasech jsme nabrali časový skluz a vedle kurtů už přešlapoval Marian König, aby si odvezl hráče z Déčka na výpomoc na zápasy Béčka na Kuklenské. Takže Míla s Iris ani z kurtu neslezli a hned po odehrání 3 setové bitvy šli na Romana Tichého s Hankou Pospíšilovou a na vedlejším kurtu proti sobě jedničky Víťa proti Mirovi Geršlovi. Mix našeho Déčka byl přece jen silnější a Roman s Hankou mohli balit tašky. To Miru Víťa na kurtu zdržel déle a nakonec ho ve třetím setu udolal. Průběžné skóre 1:1 se ale začalo rychle otáčet pro Déčko, protože v párovkách jasně dominovali Máca s Mirou proti Víťovi s Mílou, Vojta se Starochem proti Marianovi s Tomem i holky Hanka Nechvátalová s Nikolou Zítkovou proti Báře s Irčou. No výprask od Komeťáckých spoluhráčů jaksepatří. Na singlech si to ještě rozdali naše juniorské naděje proti zkušenějším matadorům. Náš Tom si ve třech setech poradil s Jindrou a naopak Vojta zase vyškolil Honzu ve dvou setech. V součtu tedy vyhrálo Déčko 6:2.
To už se trousili na halu soupeři z Badmen A a my jsme pokukovali, s kým přijeli a ladili naši sestavu. Do dresu jsem šel i já, abych aspoň trochu odlehčil sestavě v tomto maratónu. S Marianem jsem zkusil debl, který sice moc netrénuji, ale Tom se tím pádem mohl alespoň koncentrovat jen na singl. Proti ambiciózní sestavě Pezlar/Valíček to byla opět třísetová záležitost a opět se špatným koncem pro naše černočervené barvy. Na druhém kurtu to Víťa s Honzou měli přece jen snadnější a poslepovaný pár Šubrt/Veselý porazili ve dvou setech. Holkám Báře a Iris se ani v tomto zápase nedařilo a opět ve dvou setech podlehli Jakrlové s Vrbkovou. Mílovi dnes singly šly, jak si představoval a v následujícím zápase porazil nebezpečného Valíčka ve dvou setech. Víťa a Tomáš hráli na singlech s tradičně běhavými soupeři Jaroušek a Kaderka. Byly z toho třísetové bitvy, ale bohužel našim borcům ve třetích setech už trochu tuhly nohy. Není divu, pro Tomáše to byl ten den už 14. set, pro Víťu dokonce 16. set. Soupeř v tu chvíli vedl 4:2 a my jsme mohli už jen zabojovat o celkovou remízu. Ani ta nám ale nebyla dnes přána, protože Bára prohrála velkou bitvu na singlu s Jakrlovou, která tak přidala soupeři vítězný bod. Velký srdcař Míla se ještě vydal z posledních zbytků sil a s Irčou alespoň ubojovali třísetovou bitvu proti velmi útočným soupeřům Jaroušek/Vrbková. Zkorigovali tak naši prohru na 3:5.
Byl to dlouhý den, ve kterém naše Céčko odehrálo mega porci 61 setů. I když tři prohry vypadají děsivě, tak průběhy zápasů byly docela vyrovnané. K naší smůle ze 13 třísetových zápasů jsme vyhráli jen 3 a to zrovna ty, které stejně o ničem zásadním nerozhodly. Flintu do žita rozhodně neházíme a za 14 dní se v Chropyni popereme o udržení 4.ligy. Všem hráčkám a hráčům děkuji za bojovnost a nasazení. A moc je povzbudit, protože příště mohou být koncovky bitev zase na naší straně.