7. 10. 2019

Béčko na začátku ligy bez bodů

Komeťácké Béčko se pustilo do bojů nového ročníku 3. ligy na Kuklenské proti domácímu Áčku a Premiéře B.

Sestava je poměrně nová, Marián König se konečně rozhoupal a přestoupil z papoucha do Komety a vzal s sebou i Michala Zrůnu. Joke to je jistota bodů, Bára Viestová na singlu a kvůli zraněním si z Déčka si půjčujeme Romču Tichého a postupně obě Hanky, Nechvátalovou a Pospíšilovou.

Po akci “kulový blesk”, kdy se hráči svážejí s ostatnich brněnských hal po odehrání jiných utkání, Joke hlásí: Kuklenská A v plné palbě – magistři Mendrek a Matula, zahraniční akvizice (Thajka Thida a medailistka z letošního MMČR Polka Pekala) a nadějné mladé pušky Vrbka, Mejzlik.
Začíná se mužskými debly. Marián s Michalem jdou na mlaďochy, pohlídají si hru a berou první bod.
Joke s Romanem se ctí prohra s Mendrek, Matula. Po deblech nadějných 1:1. Jde se na singly. Marián s tradičním soupeřem Karlem Pechou je bohužel přiliš nervózní, netrpělivý a tahá za kratší konec, prohra 0:2, Michal Zrůna drží krok s Márou bohužel jen v prvním setu a také lehl 0:2, Joke zkušeně rozběhá mladého Vrbku a bere vítězství. Bohužel ostatní zápasy, kvalitou soupeře, jsou nad naše možnosti, a tak prohráváme s Kuklenskou 2:6.

Hlavu vzhůru, jdeme na Premiéru B, kde cítíme šanci na body.
Joke s Romanem na 2.deblu, po malé ztrátě koncentrace ve 2.setu, berou ve 3.setu první bod, super.
Michal s Marianem po rozkoukání a prohře v 1.setu, mění taktiku a otáčí, berou s přehledem 2.set a drží i 3. 14:9, 20:17, 3 mečboly… bum bác, nechápeme, borci prohrávají 20:22, toto mě bude ještě dlouho strašit. Holky, Bára s Hankou Pospíšilovou tahají proti zkušeným premieračkám za kratší konec a prohráváme 1:2, jde se na singly.
Marián bere vítězství 2:0, Joke s Michalem se chtějí pořádně proběhnout, tak si oba dávají tříseťáky.
Joke s nepříjemně hrajícím Frantou Kůstem je v 2. setu za stavu 0:1 a 7:11 na ručník, ale bojovník Joke se hecne a otáčí zápas na 2:1, respekt. Michal bohužel, opět nešťastná koncovka 19:21 ve třetím. Stav 3:3 a jde se do finále – Bára Viestová na singlu a mix Roman s Hankou Pospíšilovou.
Začínáme dobře, oba zápasy berou první sety, jsme 2 sety od vítězství… pak se začíná vše zadrhávat, jdeme do třetích setů… taháme za kratší konec, prohry, konečný stav 3:5.
Takto smolný zápas jsem snad ještě nezažil, 6 tříseťáků a 4 prohrané o pár míčků, no nic hlavu nahoru, za 14 dní v Kunovicích to musíme urvat a otočit.