15. 4. 2019

Bronz pro Déčko

Déčko nastoupilo do bojů o medaile na finálovém dni JmBaS jako první . Hned od 9 hod ráno nás čekal známý soupeř Badminton Uherské Hradiště. S Hradišťákama se známe již od počátku obou kluků a dříve jsme se pravidelně potkávali na našich kempech a různých turnajích pořádanými oběma kluby. A nezapomenutelné byli i počátky DAT Open a společné večery při víně a burčáku. Teď jsme, ale stáli proti sobě v boji o bronz v 6.lize. Soupeř byl oslaben o Sylvu Panáčkovou, která v době zápasu obdivovala krásy Patagonie. I my jsme měli citelné ztráty – Lucka a Michal byli pracovně mimo Brno, Máca sice s týmem, ale místo rakety berle , Vojta na školním výletě v Londýně (kurňa já jsem byl se školou nejdál na Vranclu) a Lošťa dlouhodobě zraněn. Do hry, ale už mohla naskočit Hanka Nechvátalová. No a šlo se na to. Easyho jsme tentokrát stáhli z mixa a Starocha ze singlu a chtěli jsme je uchránit na boj v případném 9 zápase. Takže úkol zněl jasně, uhrát 4 body a zkusit výhru ve zlatém zápasu. Začínalo se klasicky mužskými debly a zde jsme chtěli bodík Víťa s Dušanem mohli překvapit a Easy se Starochem zkrátka museli. Dvojka Easy s Petěm také rychle svůj úkol splnili a pustili na kurt deblistky Hanka a Hanka. Klukům na prvním deblu ujel rychlík hned na začátku zápasu, ale ve druhé půlce setu ukazali, že by druhý set nemusel být tak nepřiznívý jako ten první. Hru zjednodušili, přestali chybovat v jednoduchých výměnách a ejhle 1:1 na sety. Toto by byl opravdu klíčový bod v celkovém součtu a proto třetí set byl hrou o vše. Oba páry se tahali o každou výměnu, nervozita stoupala s blížící se koncovkou. Všichni čtyři předvedli údery z říše snů a chyby na úrovní dětské přípravky. První mečbol pro Kometu, ale soupeř otáčí a mečbol pro Hradiště. Taky nic. A znovu mečbol pro nás. A tentokrát joooooo, to vyšlo. Skvělé, Víťa s Dušanem to dotáhli do vítězného konce. Holky se v prvním setu snaží setřepat nervozitu a set vybojují až v závěru. Ve druhém už body rychle přiskakují na náš účet. Paráda, PREMIÉRA Hanky Nechvátalové v Kometě je vítězná. No a ještě Easy přidává 4 bod na trojce singlu. Na řadu jdou Alča na singlu žen a Víťa na jedničce. Alča opět bojuje, jak ji známe a snaží se zkušenou Elišku trápit. Do první pauzičky se ji to daří a drží si Elišku na dohled. Koncovka však jde k hráčce Hradiště. Ve druhém Alči uteče začátek a potom už jsou karty rozdané. Víťa proti levorukému Igorovi Rokytovi bojuje a daří se mu dotáhnout náskok soupeře až do koncovky. Tu, ale zvládá Igor. Ve druhém setu se zdá být vše jasné. Igor vede 19:13 a jde si pro druhý bod pro Hradiště. Jenže lup a je zde nepřijemné svalové zranění. Igor to chvíli zkouší rozhýbat, ale vypadá to špatně. Může pouze stát, max jeden dva kroky s šílenou grimasou ve tváři. Zkratka to riskne a každý míček zahraje na hranici rizika. A vyjde mu to. Vítězství pro něj je zasloužené a my mu přejeme brzké uzdravení. Dušan. Další šance na Komeťácký mečbol. První set si Kuba Křižka pohlídá a Dušan mu to ulehčí spoustou nevynucených chyb. Druhý set a Dušan pokropený živou vodou. Začala se mu dařit hra a stejně jako ve vítězném deblu ji zjednodušil. Dokonce se dostane k setbolu. Ale Kuba odvrací a vítězí 23:21 a snižuje na 4:3 z pohledu Komety. No, takže vše je na mixu. Hanka P. se Starochem. Už jednou v tomto složení rozbili mix Kunovic a protože Hradiště s Kunovicemi sousedí dopadlo to i tentokrát pro nás vítězně. Smeče směřovali na tu správnou polovinu a Hanka Starochovi útok připravovala hrou na sítí a míčky po kterých většinou přicházel výhoz soupeře a Starochův úspěšný atak. Je konec, 5:3. Skvělý výkon v párovkách nám opět pomohl k celkovému úspěchu.

Díky všem za celou sezónu, která nakonec byla bronzová. Do hry vstoupili další naši odchovanci Vojta a Easy a oba ukázali jakou budou posilou. V průběhu sezóny přišla i Alča a hned pomohla v deblech k důležitým bodům a její parádní výkon byl ve čtvrtfinále proti Hodonínu, kdy jsme domácím právě holčičím deblem vzali vítr z plachet. A na poslední zápas ještě Hanka Nechvátalová. Holky fakt dííík. Nemůžu zapomenout samozřejmě ani na Lucku, která se musela během sezony porvat na singlu a také ona přinesla pěknou porci bodů. A my borci ? Tak klasika, jdeme do toho po hlavně a ničeho se nebojíme no a ve finále jsme rádi, že ty naše holky máme.