14. 4. 2019

Bronzové Áčko

Vítězstvím v posledním zápase nástavby II. ligy se naše Áčko posunulo na 3. příčku II. ligy a dostali jsme tak možnost účastnit se finálového dne a bojovat o konečné 3. místo.

V sobotu 13.4.2019 jsme v X Aréně Slatina nejprve fandili našemu Déčku a Céčku. Oba týmy vyhrály 5:3 a pak už jsme přišli na řadu my.

Boužel už poněkolikáté v sezóně náš soupeř Slatina B nenastoupil v kompletním složení. Tentokrát měli jen jednu holku a 3 kluky s tím, že 4. Martin Ludík může dorazit asi 20 minut po zahájení utkání. Vyšli jsme soupeři vstříc, že ho mohou zapsat do rozpisu utkání, a začali hrát disciplíny, které bylo možné odehrát.

Byl to Darek s Bárou K. v mixu proti Kozel – Přikrylová. První a třetí set jasně ovládla naše dvojice a nemusela je tak mrzet těsná ztráta 2. setu. Skvělý 1. bod, respektive 2. díky skreči ženského deblu. Pro Báru to tím pádem byl konec hraní. Na vedlejším kurtu se zatím trápil Míla na 3. singlu. Soupeř Petr Svoboda hrál výborně především na síti, ale mnohem větším problémem byly míče dodané na finálový den JM svazem, které byly pekelně rychlé a mělo s nimi problémy všechna družstva celý den (proč rychlost 78 ??). Po třísetové prohře soupeř snížil na 1:2.

Do boje se pustily singlové jedničky a dvojky. Sokolík předvedl brilantní výkon, zapomněl na hladkou podzimní prohru s T. Komárem a hrál naprosto skvěle. Chyběl mu kousek štěstí v koncovkách a po prohře 19:21 a 24:26 soupeř srovnal. Joke proti M. Ludíkovi v 1. setu navázal na vyrovnané zápasy, které proti tomuto soupeři už letos odehrál. V 2. setu to však bylo veliké trápení opět s rychlostí míčů a Slatina otočila průběžné skóre na 2:3 z našeho pohledu.

Tereza v singlu proti Přikrylové předvedla jeden z nejlepších a nejtaktičtější zápasů této sezóny. Postupně si vždy vypracovala několikabodové vedení a v poklidu srovnala na 3:3. Netradičně na závěr se začaly hrát oba mužské debly. z nichž jsme potřebovali získat aspoň bod na remízu.

Darek s Romanem Tichým z Béčka věřili, že naváží na výborné zápasy, které sehráli v minulém kole proti Premiéře A a Jihlavě A. Slatina nasadila to nejsilnější = M. Ludík/T. Komár a naši na soupeře těžko hledali nějakou zbraň. Po prohře 0:2 se pozornost všech obrátila k vedlejšímu kurtu. Tam mezitím na dvojce deblu Joke s Mílou hladce vyhráli 1. set, ale ve druhém celou dobu prohrávali. Obrat přišel v pravý čas, ze stavu 17:19 na 21:19. Tím pádem vítězná remíza. Jak to? Měl se hrát rozhodující 9. zápas. My jsme nechtěli hrát mužský singl a protože si Slatina nezajistila před utkáním druhou holku ani z jejich Céčka, neměli s kým nastoupit do ženského singlu, nebo mixu, který jsme chtěli hrát.

Tím pádem jsme tedy vyhráli bez boje a mohli oslavit po loňském 4. místu letošní bronz.

Zasloužili se o něj naši fanoušci a všichni hráči, kteří letos za Áčko nastoupili: Bára K, Tereza, Bára M., Iris, Darek, Sokolík, Šplíchec, Míla, Mira, Roman