5. 1. 2013

Kometa A na vítězné vlně

Težký soupeř na nás čekal v sobotu 5.1.2013 v Chropyni. Místní áčko nám chtělo oplatit prohru 1:7 z Kuklendy. Nebyl ani možný posun termínu utkání – který se nám vůbec nehodil, tak jsme se last minute pokoušeli sestavit tým na tento důležitý zápas o čelo tabulky s velkým otazníkem, co s náma udělalo Vánoční přejídaní a nicnedělání. Ještě za tmy v 7 am nasednout do aut a hurá na půdu nejvzdálenějšího soupeře naší skupiny. Museli jsme využít hráček z B týmu Janči Havlové a Lisy díky absenci Lucky a zranění Janči Belanové. Ze Slovenska nám přijel pomoct Braňo, který dlouhodobě bojuje se zdravotními problémy a je na přísné dietě, ale každopádně se dokázal odprostit od svých starostí a podal v Chropyni špičkový výkon.

Na dvou kurtech místní potemnělé tělocvičny se začalo zápasem obou mužských deblů, které jsme postavili jinak než obvykle a ukázalo se to jako dobrý tah. Na jedničku nastoupil Lukin Plošek s Braněm a na dvojku Mára s Tomem. Oba debly se vyvíjely dobře pro nás, rozkoukali jsme se a během zápasu udržujeme potřebný náskok, soupeři se nedostali na setbol a tak po prvních dvou utkáních vedeme 2:0.

Třetím zápasem byla dvojka singlu mužů Lukáš proti Mirkovi Slavíkovi ml. Zápas na Kuklendě vyhrál Mirek, tady ale narazil na odhodlání a bojovnost Lukina. Nestačila ani vyborná fyzička na pestrou hru našeho borce a po dvou setech bylo utkání za velkého povzbuzování našeho týmu připsáno v náš prospěch, vedeme 3:0!

K velkému překvapení nebylo daleko na vedlejším kurtu. Klárka s Lisou zde dotáhly debl žen do třetího setu a vypracovaly si i dva mečboly, při jednom z nich dokonce stačilo sklepnout vysoký míč na síti a bylo by vymalováno. Nedáš – dostaneš! Holky pak utkání ztratily 22:24 každopádně mají uznání za výborný výkon proti zkušeným hráčkám Chropyně, které doma nerady prohrávají. Stav je 1:3

Další rozehraný zápas je boj Máry s Mírou Slavíkem seniorem – přeborníkem raketového čtyřboje. U Slavíku se dnes podává zajisté studený oběd neb domů body nepřinesl ani otec ani syn. Mirek maká, fýzu má na rozdávání, Mára ale nehodlá pokazit týmu šanci na body a vyhrává ve dvou setech a tímto vítězstvím plní misi plánované remízy. Vedeme 4:1!

Další utkání je již rozehráno, domácí kapitán Martin Schmied drtí Tomáše Šplíchece v prvním setu, Tom v duchu proklíná kila cukroví, které do sebe nasoukal během 14 denního lenošení se svou ženuškou v peřinách. Po ztraceném prvním setu zabere v druhém a nasadí svůj pověstný úsměv, ve kterém je vidět radost ze hry ale i totální vyčerpání. Díky absenci sil promarní setbol a soupeř nepustí Toma do třetího setu, v koncovce vyhrává a snižuje celkový pruběžný stav na 2:4.

K nelehkému zápasu nastupuje sympatická komeťačka Janča Havlová, je vidět pěkný badminton a obě holky si zaslouží pochvalu, Janča se bodově drží, ale utečou jí obě koncovky setů. Naše hráčka, která sklízí úspěchy po Evropě na turnajích sluchově handikepovaných hráčů se pokouší odvrátit mečbol, i za cenu pádu a menšího zranění – natažení svalu. Nepodaří se, každopádně Janča má přikladnou bojovnost a zápas od zápasu se zlepšuje.Stav utkání je 3:4 z pohledu domácích.

Vše se rozhodne v závěrečném mixu. Braňo s Klárkou to dobře ví a oba makají na plno a nechtějí připustit jakékoliv překvapení, vyhrávají ve dvou setech a můžeme oslavit vítězství 5:3 nad nelehkým soupeřem.

Takže po cestě zpět do Brna je zasloužená zastávka v Mekišovi na Rohlence, kde nabereme vyběhané kalorie. Nechyběl ani vítězný zákusek, aby i hladina cukru byla na vánočním optimu.

Dík všem za bojovnost a borcem dnešního utkání je zajisté Braňo Hromník, který již dva měsice bojuje se zdravím, zhubl 4 kila, na Vánoce jedl suchary a o smaženém sýru si může nechat jen zdát. Přesto zvládl perfektně obě utkání, dík Braňo!!

Poslední utkání A týmu před play off bude koncem ledna. Dnešním vítězstvím máme již jistý postup do vyřazovacích bojů a tím i setrvání v druhé lize a otevřený boj o vítězství v základní skupině.