26. 3. 2019

Kometa C postoupila do finále 5. ligy

V neděli jsme hostili na domácí hale čtvrtfinále a semifinále 5. ligy. Ve čtvrtfinále se v 16:00 utkali Badmen B a VUT a my jsme čekali na vítěze tohoto utkání na semifinále. Nejtěsnější rozdílem 1 setu při remíze 4:4 se naším soupeřem stal Badmen B.To byl pro nás nepříjemný soupeř. Jediný, který nás v základní části soutěže dokázal porazit. V únorovém zápase na Kuklenské jsme prohráli na 3 sety oba úvodní mužské debly a všechny mužské singly. Takže šance napravit vše v odvetě. Soupeř se představil prakticky ve stejné sestavě, jako minule, ale my jsme potřebovali sáhnout ke změnám. Konečně mohl nastoupit Martin Nguyen a se sehraným parťákem Davidem šli na 2.debl. Souběžně první debl obstarali Marian s Tomem Klecerem. Prvnímu deblu se odveta proti Zdeňkovi Pezlarovi s Rosťou Valíčkem povedla na jedničku a vyhráli ve dvou setech. Vietnamský debl kontroloval skóre i ve druhém deblu proti Šubrt/Matulka a tak jsme konečně nad Badmeny vedli pro nás klasických 2:0.Soupeř požádal o následné sehrání 1.singlu mužů a tak šel na kurt zase Martin proti Valíčkovi. Na vedlejším kurtu začal debl holek Klára s Irčou proti Klusoňová/Slavíčková. Holky hrály vzorně svou hru a soupeřky porazily ve dvou setech. Pro Martina to byla mnohem těžší úloha proti nejlepšímu hráči soupeře Valíčkovi. Martin už dopoledne zaskakoval v Béčku proti Podivínu a tak to byl pro něj dnes už čtvrtý zápas! Přesto to na fyzičce nebylo znát a se soupeřem se přetahoval v dlouhých výměnách o každý bod. První set bral v koncovce soupeř, druhý set zase Martin. Ve třetím měl dokonce 3 mečboly (20:18 a 21:20), ale ve vyčerpávajícím závěru měl více štěstí soupeř. Přesto jsme Martina chválili, protože jsme tušili, že urvaný set může být při remíze zlatý.To se potvrdilo, když Klára suverénně ovládla singl proti Klusońové a v tu chvíli jsme už byli virtuálně vítězové. Fanoušci i já jsme si oddechli a někteří si už mohli jít v klidu zahrát na vedlejší kurty.Zbytek fanoušků a rodičů pak sledoval boj našich nasazených juniorů Tomáše Klecera a Tomáše Procházky na dvojce a trojce singlech proti Jarouškovi a Kaderkovi. Pro kluky další zkušenost mezi dospělými v 5. lize. Oba sice prohráli, ale skóre bylo vyrovnané a rozhodně se v zápase neztratili.Trochu tradičně poslední zápas byl mix Mariána a Irči. V prvním setu se naši trochu takticky trápili a s mixem Jaroušek/Slavíčková prohráli. Po otočce ale našli správné prostory pro umístění míčků, kde soupeřům nejvíc škodit a zápas otočili. Našemu postupu do finále 5. ligy tak dali razítko a vyhráli jsme nad těžkým soupeřem 5:3.Děkuji všem hráčů i náhradníkům za perfektní nasazení v doposud nejdůležitějším zápase této sezóny a ostatním za fanouškovskou podporu.Máme šanci se s Kuklenskou C porvat o přímý postup do 4. ligy.Zdeněk