Béčko si zajistilo playoff

Víkend sobota 2.března a neděle 3.března byl výhradně ve znamení badecu.

Ráno jsme rychle jeli fandit céčku do Jehnic a potom již hurá do Jihlavy. Na cestu jsme přibalili fanynku Nikču Zítkovou, která nejen, že dobře fandila, ale taky poctivě obracela počítadla pro Kometu.

Posádka s Vítkem dorazila do Jihlavy s předstihem, kde už netrpělivě čekal Míla, aby si odbyl v béčku svou derniéru. Mílo, palec nahoru a děkujeme moc za tvou obětavost a pomoc po celou sezónu týmu B.

Naše posádka ve složení, Hanka, Máca, Mirando, Bára V. a Nicol si to pádila po D1 a každých 5minut slyšela úpění Miranda, kdy že zastavíme u Mekyša, trochu se to neslučuje se sportovním stravováním a už vůbec ne se sázkou co si borci na zahájení sezóny dali, ale jako správný vedoucí týmu vše pro hráče jsem mu zastavila. Mireček spokojen, děvčata také, celou cestou je zahrnoval vtipem a šarmem a tak jsme přijeli velmi pozitivně naladěni.

Jihlaváci právě stavěli sítě a za nedlouho jsme se pustili do bojů hned na třech kurtech najednou.

Zahájily se oba mužské debly a singl žen. Bára si bravurně poradila se soupeřkou Adélou Zachovou a tak je první bod doma. Mirando nabuzený zdravou svačinkou spolu s Romanem nepřipustili žádné překvapení a vyhrávají s převahou ve dvou setech. Míla s Vítkem hrají velmi dobře útočně a berou první set, ve druhém setu jim lehce uteče koncovka a tak se jde do třetího, tam si to naši borci pohlídali a přidávají třetí bod. Další bod berou naše holky na deblu. Takže remízka je doma, ale tu my nechceme.

Nastupují borci do singlů, Míla na jedničce se pere s neskutečně výborně bránícím se Kvídem Neuwirthem zápas je nesmírně vyrovnaný o čemž hovoří i skóre míčků 50:56, nicméně na skóre se nehraje takže vítězství bere Jihlava a připisuje si první bod. Na druhém kurtu v infarktovém zápase bojuje Mirando s Vlastou Bartákem ml. V prvním setu Mirkovi utekla koncovka, v druhém bojuje jak se jen dá, ale štěstíčko stojí na straně Jihlavy, druhý set Mirando lehl 22:24 a tak je stav 4:2. Mix rozehrála Bára a Roman bojují jak se dá, ale tvrdá útočná hra Vládi jim vůbec nesedí, nakonec je z toho těsná prohra 0:2.

Vítek zatím bojuje proti mladému běhavému Štěpánovi Benírškemu, krásný badec, dlouhé výměny a v koncovce se přeci jen ukazuje větší zkušenost a trpělivost hry našeho borce, Vítek přidává tolik očekávaný pátý bod, kterým si družstvo B zajistilo účast v playoff.

Suma sumárum SKP Kometa Brno – RS badminton "B" vers. TJ Start Jihlava "B" výhra 5:3

A teď hurá na nějakou dobrou baštu a rumíček…………..