5. 3. 2019

Remízka Céčka

Remíza Kometa C v Řečkovicích
V sobotu jsme dohrávali poslední zápas základní části 5. ligy v Jehnicích proti domácím Řečkovicím. V sestavě chyběl Tomáš Klecer, který jel lyžovat a tak se nabídl Máca, že si rád zahraje debl proti tradičnímu rivalovi.Zápas začali tedy Marian a Máca na druhém deblu a debl holky. Máca se sice nedočkal soupeře Ricarda, který se šetřil na další zápas, přesto s Marianem zkušeně kontrolovali hru a připsali nám první bod proti soupeři Jonszta a Lávička. Díky Máco! Holky Klára s Irčou měly pomalejší start a musely závěr prvního setu proti Kučerové s Neumannovou otáčet. Pak už ale zlepšily příjem a držely se taktiky hry na slabší z dvojice soupeřek. Druhý set kontrolovaly a rázem jsme vedli 2:0. První debl Jindra s Honzou zvládli v koncovce první set 21:18, ale druhý stejným poměrem vyhráli soupeři Neumann s Doležalem. Třetí set se našim vůbec nepovedl a nedokázali se dostat z obrany. Klára hrála na singlu svou útočně laděnou hru a soupeřku Neumannovou k ničemu velkému nepustila. Stav byl tedy 3:1 pro nás.Naprostou výjimkou bylo nasazení Mariana na singlovou jedničku. Marian si alespoň jeden singl za sezónu zasloužil a taky ho častěji na trénincích hrál. Ačkoliv si z nasazení dělal legraci, že na kurtu dlouho nepobude, tak opak byl pravdou. Ukázal nám "singlistům", jak se v lize bojuje o body a v krásné třísetové bitvě s jedničkou soupeře Jonsztou ovládl perfektně takticky třetí set a zajistil nám tím minimálně remízu.Chtěli jsme přidat pátý bod a šanci jsem na to měl na singlech já a Jindra a poskládaný mix Honza s Irčou. Ani jednomu se to ale nepovedlo… Já mohu zpytovat svědomí za to, že jsem nedotáhl dobře rozehraný zápas proti trojce Lávičkovi a po jasně vyhraném prvním setu jsem se nechal ukolíbat. Jindra nemá po novém roce ideální formu a prohrál i tady ve dvou setech s Neumannem. A Honza s Irčou měli těžkou úlohu proti sehranějšímu mixu soupeře Doležal/Jůzová a prohráli také ve dvou setech. Výsledek tedy 4:4 (sety 9:9).Vyhlížíme tedy soupeře na semifinále a v mezičase musíme máknout na singlech chlapů!Zdeněk