5. 3. 2019

2 těsné prohry Áčka

V neděli 3.3.2019 rozehrálo naše Áčko první nadstavbové kolo 2. ligy. V X Aréně ve Slatině jsme se nejprve utkali se Slatinou B. Darek byl tentokrát celý víkend na turnaji v Polsku, proto jsme přizvali na výpomoc Miru Geršla. Přestože byl soupeř na domácí půdě, dostavil se pouze se 3 muži a 1 ženou (jde nám především o to si zahrát, proto nás to velmi mrzelo). Nicméně vedli jsme tedy bez odehrání ženského a 2. mužského deblu 2:0. Ze zbylých 6 zápasů se hned 4 hrály na 3 sety, ale bohužel jsme ani v jednom nevyhráli. Sokolík s Mirem na 1. deblu prohráli třetí set s Komárem a Svobodou 15:21. Tereza v singlu vyhrála nad Liškovou po boji 1. set, ale další dva už byla soupeřka nad její síly. Nejblíže k bodům byl 2× Šplíchec. Bohužel v mixu s Bárou Korábovou lehli 18:21 ve 3. setu s Lišková – Ludík, a na 1. singlu až v nastavení 3. setu podlehl Komárovi 20:22. Joke prohrál 2. singl s Ludíkem ve dvou setech (2. set 24:26). Míla porazil ve 2 setech Svobodu na 3. singlu. Celkově tak skončilo utkání 3:5.

Po pauze na oběd jsme vyrazili do boje proti RSC Tuřany A za něž nastupuje Petr Jelínek (bronzový medailista v deblu z nedávného MČR). Přes něj asi nikdo ve 2. lize nemůže pomýšlet na body a nejinak tomu bylo v tomto utkání. Sokolík se Šplíchecem odehráli vyborný 1. set (18:21), ale nakonec ve dvou setech dvojici P. Jelínek – M. Dorazil podlehli. Vyrovnané skóre po dvou hladkých setech zařídily Tereza s Bárou K. v deblu proti Horáková – Mikulášková. V souběžně hraném 2. deblu mužů si i přes výhru v první setu Joke s Mílou neporadili s dvojicí Horák – M. Jelínek. Byl to tento hrací den už náš 5. prohraný tříseťák. Na 2:2 srovnala po napínavém ženském singlu Bára K. proti Mikuláškové. Pro Báru to byl letos ve 2. lize první odehraný singl a byl to opravdu pěkný a dramatický především 2. set (23:21). Sokolík pak na 1. singlu marně hledal recept na P. Jelínka, i když nevypustil jediný míč. Stejně tak dřel Šplíchec v 2. singlu proti Kubovi Tichému. Výsledkem byla opět prohra ve 3. setu. Tentokrát 19:21. Na 2. singlu Joke ve dvou setech vyhrál nad M. Jelínkem a snížil na 3:4. O remízu zabojovala Tereza s Mílou v mixu proti Horáková – Tichý. První set byl vyrovnaný, ale nevyšla nám o pár bodů koncovka (17:21), druhý set jsme urvali v nastavení 22:20. Ve třetím setu nám bohužel utekl začátek a strany jsme měnili za stavu 3:11. Ani povzbuzování ostatních spoluhráčů + fanoušků Mirka, Mariana a Iris nepomohlo a prohráli jsme tento den i 7. tříseťák, tentokrát 13:21. Celkově tedy opět 3:5.

V mnoha předchozích zápasech jsme byli o pár bodíků šťastnější my. Tentokrát sportovní štěstí přálo soupeřům.
Za 3 týdny se utkáme s Jihlavou A a Premierou A. Šance na postup do finálového dne ještě žije.