5. 2. 2019

Déééčko v semifinále

V pondělí večer místo našeho tréninku vyrazilo naše Déčko k odvetě do Hodonína. Ve hře nebylo nic jiného než postup do semifinále. Sebou jsme si vezli výhru z domácího prostředí v poměru 5:3 a tak matematika byla jasná. Remíza nebo výhra se rovná postupu, v případě prohry 3:5 se bude hrát o každý set a míček a prohra více než 3:5 je stopka a sezóna končí, a to bychom tedy vůůůůbec nechtěli. K dispozici jsme už neměli Tomáše Klecera, který byl celou sezónu tahoun mužstva a sběratel důležitých bodů. Tom už válí v Céčku a tak jsme museli sestavu trošičku upravit. Navíc Staroch si opět na cestu přibalil svého dobrého kamaráda (zlatého, platinového a možná ještě cennějšího bacilka) a tak byl výsledek nejasný. Po příjezdu do Hodonína jsme hned počali litovat všechny čtyři singlisty, které čekal boj na singlové speciálce s absencí deblových čar, ale s přítomnosti obkládaní radiátorů, které bylo kurňa blízko.

Scénář je tedy jasný, hraje se vždy zároveň nějaký singl a nějaká párovka. Soupeř nám kývnul na první debl a třetí singl, což byli disciplíny, které jsme doma jednoznačně vyhráli a tak i zde jsme očekávali vedení. Jenže je to sport. Debl Easy se Starochem i Vojta se nějak nemůžou srovnat s prostředím, pomalejšími míčky a kvalitou soupeřů. Na obou kurtech se jde do třetích setů. Druhé sety debl získal a Vojta ztratil. Naštěstí ve třetím už na obou kurtech vládnou komeťáci a my máme toužené vedení 2:0. Pěkný základ. Na deblovém kurtu jdou do hry holky Hanka s Alčou. V Brně jim utkání moc nevyšlo a tak to zkusí domácím vrátit. Na singlu jde do hry Víťa. Ten se asi nejhůř se všech srovnává s kurtem a rychle prohrává 0:2. Neva, budou další zápasy a určo i další výhry. No a co kočky. Celý set diktují tempo a jejich hra je úplně něco jiného než doma. Až do stavu 17:15 je vše OK, ale potom soupeřky obracejí v ten nejhorší možný okamžik. Alča s Hankou, ale ví, že dnes to půjde. Druhý set opět celý pro naše a stav 20:17. To se nesmí ztratit. 20:20. Potom ještě proklouzne jeden setbol mezi prsty, ale další už dopadne v náš prospěch 23:21. Holky se uklidní a ve třetí stále drží menší náskok. První mečbol a špatná obrana, která letí nad síť, kam přilétne soupeřka , nápřah a …. Uklidí prudkou smečí míček do kurtu, ale vezme k tomu i raketou síť a tak holky berou mega důležitý třetí set a tím i třetí bodík. Tak a kdo přidá ten čtvrtý. Staroch na singlu bojuje se vším kolem něj, ale soupeř na jedničce je o kousek vpředu a snižuje na 3:2. No a dál už vše frčí skoro hladce. Máca s Vojtem rychle berou první set na dvojce deblu, potom přichází takový to po těch hodech, ale naštěstí jen pár úvodních míčku a čtvrtý bodík a postup je tady. A to bojovnice Lucka se nejlépe z našich srovnává s kurtem pro běhavé singlisty a přidá pátý bodík za výhru 2:0. Ten poslední šestý připne na postupový náramek Hanka s Easym. První set se jaksi hledají, ale ve druhé a už vůbec ne ve třetím nedají soupeřům šanci. 6:2 pro Kometu a my se můžeme začít připravovat na favorita celé soutěže žraloky z BS Brno s bývalým prvoligovým hráčem a koučem Tomem Vovesem v čele. A jak všichni víme je to sport a stát se může úplně všechno. A jen taková perlička z posledních 12 třísetových zápasů jsme jich vyhráli 10 a to už není náhoda.