27. 1. 2019

Céčko vítězem základní části 5.ligy

V sobotu 26.1. nás čekala na Kuklenské konfrontace s nejlepšími soupeři 5. - ligy domácí Kuklenská C a Badmen B. Bohužel jsme nemohli nastoupit v nejlepší sestavě, tak jsem měl při přípravě sestav poněkud zkroušené pocity. Víťa už hraje za béčko, alternativní jednička Martin odjel do Vietnamu, jeho deblový parťák David si přivodil tenisový loket, Jindra jel na hory a o dlouhodobě nemocných Lise a Jirkovi Hulewiczovi už ani nemluvě. K tomu Irča nechodí na tréninky a je na antibiotikách. No poděs!

Naštěstí už nastupuje natrvalo Tom Klecer a z déčka si půjčíme druhého Tomáše, Procházku. S polouzdravenou Irčou a povolanými juniory jsme tedy schopni odehrát alespoň všechny zápasy. Jindra přijede s rakví na autě nabalený na hory na jediný zápas. Do dresu jdu tedy i já…

Začínáme s Badmeny a to zápasem Jindry na jedničce a ženským deblem. Jindra proti Jarouškovi nepředvádí svůj top výkon, je na brufenech kvůli bolesti hlavy a rozhodně není ve své kůži. Prohrává ve dvou setech. Kontrují Klára s Irčou v deblu, porazí pár Slavíčková/Klusoňová a je to 1:1.

Potom nastoupí souběžně oba debly. Marián s Tomem Klecim a já s Prochim hrajeme tříseťáky. Bohužel já s Easim promarníme 2 mečboly ve druhém setu. Oba naše páry jsou v rozhodujích setech příliš nervózní a oba zápasy ztrácíme a to není dobré znamení. Soupeř jásá nad nečekanými body a věří si na nás dál. Klára sice snižuje výhrou v singlu a Marián s Irčou přejedou nebezpečný mix Valíček/Klusoňová, ale to je všechno. Honza prohrává druhý singl s kapitánem Badmenů Zdenálem Pezlarem a Tomáš, ač maká, tak v dalším tříseťáku podlehne Kaderkovi. Přišla tak první prohra v sezóně.

Po krátké pauze přecházíme na vedlejší kurty proti domácím Kuklenská C. Začíná se tentokrát mužskými debly a zase jsou z toho třísetové bitvy. Přitom první sety jsou naší spanilou jízdou a nic nenasvědčuje, že by přišly komplikace. Oba naše páry ale ztrácí shodně 21:19 druhé sety, všechno jak ve větrném tunelu lítá do autu. Třetí sety ale najdeme zase klid a vyhráváme oba zápasy, vedeme 2:0 a to už je náš klasický úvod, jak jsme zvyklí. Holky jdou na debl a chlapy čeká podle statistik nejlepší trojice singlistů v 5. lize. Klára s Irčou udolají soupeřky Fábryová/Hlaváčková. Honza v 1.singlu tahá za krátší konec proti Šauerovi, i tak ale držíme slibný náskok 3:1. Soupeř rychle srovnává. Já a Tomáš Kleci prohráváme své singly shodně těsně 21:19 a 21:18 s Fardou a Juřičkou. Posledními zápasy je singl žen a mix. Klára „udýchá“ svůj dnes poslední zápas a přehrává Fábryovou 2:0. O remíze, nebo vítězství tedy rozhodne tradičně náš mix Marián s Irčou. Všude je dohráno, takže rovněž už tradičně sólo před početným publikem. Mix Rigl/Hlaváčková, mohutně povzbuzovaný domácími, urve těsně první set 21:19. „Blažci“ jim to stejným skóre vrací ve druhém setu. Probouzí se i poslední 3 fanoušci na naší lavičce a boj ve třetím setu o každý míček pokračuje. Koncovka jde za naším párem a je to tím pádem celková výhra 5:3!

Dnes díky za body hlavně holkám Kláře, Irči a Mariánovi za párovky. V prvním zápase jsme projeli všechny třísetové zápasy, ve druhém jsme je naopak získali a to nakonec rozhodlo. Bilance 6 prohraných mužských singlů ale volá po opravdu výrazném zlepšení…

V souběžně hraném zápase vzaly Hamry bod za remízu Badmenům B. Celkově se tedy situace v 5. lize vyvinula tak, že bez ohledu na poslední zápas proti Řečkovicím jsme už vítězi základní části soutěže a budeme čekat na soupeře až do semifinále.