13. 12. 2018

Klepec v Hustopečích

Pro opožděnou Mikulášskou nadílku si naše Déčko dojelo v pondělí 10. prosince večer do Hustopečí v rámci 5.kola 6.ligy. Vyrazili jsme z Brna plní odhodlání vybojovat kýženou remízku s domácím týmem Agrotex Hustopeče, ale realita byla trošišičku jiná. Domácí tým neponechal nic náhodě a vědom si důležitosti utkání nastoupil v plné palbě. My jsme museli opět obrečet účast Starocha, který dal přednost teplé postýlce, čajíčku a pod křidýlko si hodil teploměr, aby zjistil, že se mu vrací horké léto přímo do těla.

V Hustopečích se hrává na třech kurtech a tak moc nebyl čas sledovat všechny zápasy a tak jen útržkovitě. První debl ve složení Máca s Vítěm mají skvělý úvod a první pauzou profrčí za stavu 11:4, jenže potom soupeř přestane chybovat a naši naopak nemůžou zakončit i jednoduché míčky. První set je velkým zklamáním a ani ve druhém se naši už nedokáží bránit nátlakové hře soupeřů, druhý debl Dušan s Michalem jsou na tom obdobně jen neměli tak slibný úvod. Holky Hanka s Luckou nastupují proti dlouholeté sehrané dvojici Halka s Blankou a tady taky moc šancí není. I ony hladce 0:2. Takže průběžně hrozivých 0:3 a to máme za s sebou naše parádní disciplíny. A jejej. Před námi teď budou čtyři singly v řadě. Lucka, Tomáš a Víťa. Všichni prohrají první set. Víťa proti Jirkovi Krečiříkovi těsně 22:20 a to stejný Lucka. Škoda. Tomášovi a Lucce se podaři dotáhnout zápasy do třetích setů. Jenže Tomáš nemá vůbec den. Mnoho chyb a nedokáže se srovnat na kurtu. K finiši zavelí ve třetím setu až za skoro beznadějného stavu 15:20, ale na víc než čtyři bodíky v řadě to nestačí a soupeř , který notně znervózněl riskne smeč a ta mu vychází kousek od postranní čáry a je rozhodnuto. To už tečeme 0:5. Lucka bojuje ve třetím setu proti Blance Nečasové. A „hladce“ a bez nervů jí poráží 25:23 ve třetím. Pohoda, klídek. Naštěstí Lucka hodila zámek na tu klec odkud mohl vylétnout prokletý kanárek. Michal na trojce singlu ještě bojuje o vylepšení celkového skóre, ale opět chybička střídá ještě větší chybička a tak ani zde body nebereme. Tak poslední naděje na kosmetickou úpravu skóre má mix Hanka s Tomem. Ne, dnes zkrátka ne. Hladce 0:1 první set, ale naděje přichází ve druhém, kde máme dokonce setbol. Jenže doma je doma. Naši pouští míček, který jde hluboko do jejich kurtu , soupeř odvrací setbol a hned využije svůj první mečbol. Halka s Pavlem jsou dnes nad naše síly. Trošku hodně zklamaní odjíždíme. Už nemáme první místo ve svých rukách, ale dnes domácí jasně dominovali a my byli jasně ti druzí. Halce díky za to, že nám vyšla vstříc s termínem a gratulujeme soupeři k předvedené hře. No a my? Tak potrénujeme a hrrr do dalších zápasů. Jedna vlaštovička jaro nedělá a my z jedné prohry určo nebudeme chtít dělat tradici. Příště to vyjde.