11. 12. 2018

Béčko boduje i ve 3.kole

Béčko bylo tentokrát na naší hale na Zetoru hostem 3.kolo pořádajícího oddílu BK Žíznivý Papoušek.

V sobotu jsme hráli dvě utkání a to proti TJ Sokol Hodonín A a následně právě proti pořádajícím Papouškům.

Vzhledem k tomu, že Joke se již natrvalo tuto sezónu ukotvil v áčku povolala jsem nováčka Víťu Baisu, ostatní hráči byli jasní.

Hodonín je tradiční účastník 3-ligy a opakovaně v předešlých letech bojoval o postup o patro výše. Ale i tak jsme chtěli soupeře potrápit a sebrat mu nějaký bodík. První a druhý singl mužů nám bohužel nevyšel, hlavně v koncovkách se na nás štěstí neusmálo, ale kluci bojovali jako lvi.

Víťova singlová premiéra ve 3.lize byla poznamenaná zraněním soupeře Jarka Fialy /přejeme brzké uzdravení/ a tak bereme ze singlu bod.

Párovky byly, jsou a budou naší velkou oporou a až na rozkoukávajícího se Víťu, který po špílu konstatoval, že se bude muset nastavit na větší rychlost, jsme brali vše. Kluci v deblu dominovali, holky debl taky daly a tak Míra s Bárou hráli o cenné body. Úspěšně. 

Urvali jsme proti Hodonínu cennou remízu 4:4 a hurá na papoušky.

Roman po náročných dvou kolech dopoledního příjímacího řízení se mi zdá tak nějak bez života, vzhledem k tom, že vím jak má rád párovky, rozhoduji se se souhlasem poradního sboru udělat změnu v sestavě. Toto se po utkání ukázalo jako skvělý tah.

Ve zkratce, bereme body z 1ČM, 2ČM i z čtyřhry žen. Hlavně na jedničce deblu je to tradiční boj, protože všichni se znají z našich čtvrtečních trenálu, ale Mirek s Romčou jsou opět úspěšní. Na dvojce Víťa s Mílou také šlapou naplno a holky se do toho taky opřely. Super vedeme 3:0. Důležitý vklad do zápasu. Tak a teď singly, Víťa se vrhá do boje s houževnatým Michalem Faltusem, borci se tahají jako ty nejdelší tkaničky od bot a první set končí 23:21 pro Michala, ve druhém hraje Vítek jako vyměněný a bere vítězstvá 10:21 a jde se do třetího, pár chybiček a je to koncovka ve prospěch soupeře 21:19.

Na druhém kurtu jde nově nominovaný singlista Mirando na mladého běhavého Michala Zrůnu, Mirek přesně ví, kdy zapnout, kdy zmobilizovat veškeré síly, klobouk dolů, nikdo jsme nechápali, kde bere sílu a hlavně jak s takovým kyslíkovým deficitem je vůbec schopen trefit kurt. Prostě jak už se psalo na sociálních sítích MIREK JE BŮH, vytučňovat ho nebudu, ještě by nám utekl….nebo měl nosánek nahoru…

Ale Kometa má i další bojovníky, tím je naše stálá opora Míla, na jedničce singlu nastupuje proti našemu dobrému kamarádovi Marianu Königovi, jedno z utkání, kdy se těžce fandí a přeje výhra jednomu nebo druhému. Ale vyhrát může jen jeden, Míla bojuje jako lev, na kurtu nechává veškeré síly, překonává i pád na podlahu, Míla prostě chce vyhrát. Je to tam, poráží papouščí jedničku v náročném zápase 2:1 na sety.

Kosmetickou úpravou, byť s infarktovým závěrem druhého setu 24:22, našeho výtězného skóre je mix v novém složení Bára M. a Romča.

Suma sumárům porážíme Papoušky 6:2 a připisujeme si velmi cennou výhru.

Ligová tabulka je letos nesmírně vyrovnaná a tak nemáme ještě nic jistého, jedině to, že to máme ve svých rukou a na svých raketách. Po 3.kole držíme krásné průběžné třetí místo. 

Všem hráčům, soupeřům a fanouškům děkuji za perfektní atmosféru a přeji klidné svátky.

Příští kolo ligy bude v termínu víkend 26.1.- 27.1.2019 a Kometa B (pořadatel Premiera B) hraje proti Kunovice A a FSpS Univerzita C.

Hanka


badec.cz Sport pro tebe INA Sport Elan
Kometa na Facebooku
vytvořila MEDIA AGE Media Age logo