9. 12. 2018

Áčko hostilo 3. kolo II. ligy

Polovinu 3. kola II. ligy mělo jako pořadatel na starost naše Áčko doma na Zetoru.

Nejprve jsme se pustili do klání s družstvem Ivančic. Terka laboruje se zraněnou rukou, proto jsme do utkání povolali z Béčka Báru Mikšátkovou a, před jejím vystoupením na MČR U17, jsme měli k dispozici i Báru Korábovou. Když to uslyšel Darek, hned se rozzářil, protože jsou s Bárou sehraná dvojka. Společně na hřišti v mixu oba také zářili a získali pro nás 1. bod. Bodů jsme nakonec získali 7, soupeř korigoval výsledek jen v ženském singlu, kde Bára Mikšátková statečně vzdorovala další účastnici MČR U17 Klapalové.

Jinak Šplíchec porazil v singlu Schmida a spolu s Darkem v deblu Schmida s Kalouskem, Joke v singlu Sašu Uhera a v deblu s Mílou ve 3. setech druhý debl Ivančic Uher – Brázda. Darek s Bárou přehráli Štefulíkovou s Brázdou, Bára s Bárou v deblu Klapalovou se Štefulíkovou.

V následujícím utkání jsme hráli proti Slatině B, a protože Bára K. odjela hrát na již zmíněné MČR a Bára M. nastoupila v souběžně hraném utkání Béčka, měli jsme k dispozici pouze Iris z Komety C. Přestože Iris nastoupila ve II. lize poprvé, vedli si s Darkem velmi dobře proti Večerkové s Martinem Ludíkem. 2. set prohráli s uhranými 18 body. Ženský debl jsme museli skrečovat, takže Iris si ještě zaběhala proti atletické Lence Přikrylové, kde bylo k bodům přecem jen dál než v mixu.

Body jsme začali sbírat i my, a to Joke se Šplíchecem na 2. deblu proti dvojici Svoboda – Křehlík. Po 1. vyhraném setu to vypadalo nadějně i s Darkem a Sokolíkem proti mladým puškám Kozel – Komár. Nakonec z toho byl jen ten 1. vyhraný set a bohužel prohra. Na 1. singlu Sokolík nestačil na běhavého Tomáše Komára. Joke bojoval na krev proti Martinovi Ludíkovi a prohrál až ve 3. setu. Druhý bod a konečný výsledek 2:6 zařídil na 2. singlu Šplíchec proti Kozlovi.

Po 5 utkáních II. ligy máme na kontě 3 výhry, 1 remízu a 1 prohru. Poslední kolo základní části nás čeká v lednu proti Jihlavě A a Premiera A.