4. 12. 2018

Déčko veze výhru přes Buchláky

A jsme zase prvníííí. Déčko sehrálo 4.kolo na kurtech BC Lokomotiva Kunovice v neděli 2.12. Před námi se zde uskutečnil Mikulášský turnaj junioru a my jsme chtěli být taky tak úspěšní, jako naše naděje, kteří si odvezli celkem 8 podiových umístěny a tři kategorie jsme dokonce vyhráli. Díky i vedoucímu Kunovického Déčka Lukáši Zichovi, který nám umožnil sehrát ligový zápas po dětském turnaji a tak jsme někteří nemuseli cestovat přes Buchlováky dvakrát. Celý den nás Doloh ladil na to, jak domácí nás vlétnou a že body zůstanou doma. Ale známe Zdendu. Soupeř opravdu, ale nastoupil s týmem, který se oproti prvnímu utkání, kdy jsme doma vyhráli 7:1 zmanil k nepoznání. Celkem 4 nový hráči vytvořili pro nás velkou neznámou a proto jsme lehce nervozně nastupovali na mužské debly. Jedničky Tomáš se Starochem a na dvojku Michal a Máca. První sety nenapovídaly nic, že by mělo dojít k nějaké změně. Oba naše páry tvořili hru a vyhrály, jenže změna přišla ve druhém setu na obou kurtech. Nějak se přestalo dařit a tak se šlo do prvních třetích setů večera. Tam už jsme zase všichni čtyři útočili a hráli to své, no a tak vedeme 2:0. Do hry šly holky Lucka s Hankou a Michal. Michalovi se bohužel nedařilo vyvarovat se chybiček a soupeř toho využil ke snížení průběžného stavu na 2:1. Na vedlejším kurtu dostaávaly holky docela na prcku. Soupeřky, které vládnou okolí v deblových turnajích jasně naše přehrávaly a nic nenasvědčovalo, že by mělo dojít ke změně. Druhý set a stav 11:4 a my kolem kurtu jsme neměli holkám co poradit a tak to Lucka s Hankou vzaly do svých rukou. Najednou přitvrdily ve smečích a délkou klírů hnaly soupeřky až k zadní čáře a to začalo platit. Rychle se dotáhly ve skóre, rychle si získaly náskok a rychle vyrovnaly na sety. Opravdu na naše baječné koc byla radost pohledět. Třetí set byl ze začátku vyrovnaný, ale naše zabraly v tu pravou chvíli a nenechaly si zápas sebrat. Super. 3:1. Víťa na dvojce singlu mezi tím ztrácí koncovku druhého setu 25:23 a soupeř vyrovnává na 1:1 na sety. Takže bude další třísetovka. Tři máme úspěšně za s sebou. No a V9ťa nechce nic na této dobré statistice měnit a tak sbíra všechny síly a jde za vítězstvím. Moc pěkný výkon a důležitý 4 bod. Do hry jde Tomáš Klecer a Lucka. Lucka i Tomáš drží neplánovanou taktiku, že důležitý je dojít do třetího setu a tam soupeře přehrát. Oba toto plní na 100 %. Oba ztratí první set a oba následně najdou recept na své soupeře a tak máme nejen 5 bodík, ale i za chvíli 6. No a vše doladil mix tentokrát ve složení Hanka a Staroch. Proti ním pár, jehož můžská polovička se rozhodla sahrát si pouze se Starochem a to na naše vůbec neplatilo. Staroch taktickým výkonem držel stále soupeře na distanc a Hanka neomylně zakončovala vše co se přeci jen soupeř rozhodl zahrát na síť. Takže doma 7:1 a venku jóóó taky 7:1. I přes déšť, lehce namrzající vozovku a silný provoz jsme jeli z Kunovic mega moc spokojeni. Všem našim hráčům dík a hvězdička pro holky za opravdu deblový útok na soupeřky.