20. 11. 2018

Déčko drží neporazitelnost

První polovinu základní části 6.ligy zakončilo Déčko opět na domácích kurtech a to proti týmu Spartak PBS Brno. Spartakovci za poslední roky začali „omlazovat“ a to se projevilo i na jejich sestavě právě v neděli večer, kdy hrál Spartak u nás. Výborného Karla Mareše doplnili další dva nám zcela neznámí hráči, ale šli jsme do špilu s touhou bodovat. Spartakovci dojeli i se silnou fans lajnou a tak atmosféra byla takřka „ligová“. Začalo se oběma debly a na jedničce měl letošní premiéru Staroch a vedle něj Víťa. Proti ním právě Karel a právě jeden nám neznámý. Naši si však poradili velmi dobře a Staroch potvrdil, že má formičku. Jednoznačné vítězství 2:0. Na dvojce Máca s Dušanem a proti ním poslední mužský mohykán Spartaku Martin Woznica a jeden běhavý neznámý. Samozřejmě , že oba měly jména a tak na jedničce deblu Spartaku Luboš Doležal a na dvojce Pavel Tihlařík. Máca s Dušanem nějak zapnuli turbo na úvod a tak trošičku stav 9:0 pro nás znervózněl asi právě komeťáky a soupeř počal lehce korigovat, ale naši „mlaďoši“ zase zařadili dvojku a ve druhém setu nepovolili soupeři ani deset. Vedeme 2:0. Pěkný základ. Na řadu jdou holky a to hned na oba kurty. V siglu Lucka proti vedoucí Spartaku Ivě Hercegové a na deblu Doubravka s Hankou proti dosud neporažené dvojici v soutěži Dana Hercegová a Blanka Kračmarová. V singlu se obě běhavé soupeřky tahají o každý míček, ale Lucka jej nejtěsnějším rozdílem ztrácí a ve druhém už bohužel Iva dominuje. V deblu našim holkám utíká první set. Přichází pár taktických rad a druhý setík se vyvíjí úplně jinak a i když ke konci je to drama, patří Kometě. Třetí set o všechno. Opět rozhoduje pár drobných chybiček našich holek a soupeřky letos zůstávají letos neporažené. Doubravka s Hankou, ale byly kousíček. Bylo to po dlouhé době, kdy jsme dámský debl Spartaku takto trápily. Takže průběžně 2:2. Ve hře je Tomáš a Džanek. Džany hlavně nevyhazuj !!!! Trošku v první polovině prvního setu to bylo, jak házet hrách na zeď. Džankovi to lítalo všude jen nééé do kurtu. Potom srovnal mířidla a Martina Woznicu poráží, po pěkné hře ve druhém setu 2:0. A my jdeme do průběžného vedení 3:2. Tak, ještě bodík a jsme spokojeni. Na kurtu stále probíhá souboj jedniček Tomáš s Karlem. Po Džankovi jde do hry na trojce Dušan a proti němu o Pavel Tihlařík. Tady bohužel esa drží v ruce Pavel. Dušan se drží skoro celý první set, ale soupeř si koncovku pohlídá a ve druhé setu rychle srovná průběžný stav. Ještě hraje Tomáš s Karlem. První set jasně pro Toma, ale ve druhém se na něm začíná projevovat náročný víkend .V sobotu závody v parkuru a v neděli dopo kvalda U 17 na MČR. Druhý set si bere Karel a ve třetím to nevypadá s Tomem moc dobře. Otáčíme za stavu 3:11 a nic nenasvědčuje změně 5:14, další bod pro soupeře, který ale trošičičku ztrácí koncentraci. Naopak Tomášovi vychází pár riskantních úderu (klasika – smečí) a ejhle 13:17, 15:17, 16:18, 18:18 a drama je tady. Stav 20:20. Toméééé pojď. Komeťácí věří v neskutečný obrat ztraceného třetího setu. Ne. Bohužel. Karel je asi hodně rád, že to má za sebou. Dvě poslední chybičky patří Tomášovi a Spartak po drama na prvním singlu jde do vedení 3:4. Naše naděje na plichtu se ubírají k mixu. Tomáš s Hankou. Tomáš během pěti minutek dobije baterky a jde se na to. Proti ním nám zcela neznámá dvojice Luboš Doležal a Adéla Sedláčková. Na začátku hraje Tomáš hodně zbrkle a chce vše urvat silou, ale to se mu nedaří. Dokonce soupeř první polovinu setu vede o tři čtyři bodíky. Potom si jej Hanka srovná, Tomáš zaměří kurt a zbytek zápasu je to opět náš letos neporažený mix. 2:0 a celkově remíza. Určitě spravedlivá , určitě zasloužená a určitě vyhovující oběma soupeřům. Po 3 kole držíme neporazitelnost a vedení naší skupiny v tabulce. Ještě jednou díky soupeřům za domluvu na termínu a za pěkný badecový nedělní večer. Odveta u Spartakovců v X Areně se bude hrát 10. ledna. To je , ale ještě daleko protože nás nejprve čekají výlety do Kunovic a Hustopečí. Všem hráčům a fans díky za účast a podporu celého týmu.