12. 11. 2018

Remízové béčko

Tento víkend čekalo celou Kometu badmintonové šílenství. Nejmladší komeťáci bojovali na Kuklendě a byl z toho krásná dvě čtvrtá místa pro Julinku a Šimona, Vojta absolvoval vrchol sezóny a také kategori U15 v podobě účasti na MČR U15 v Karlových Varech. Céčko od rána bojovalo v Hamrech. Kometa A se chystala na neděli do Chropyně. A moji drazí béčkaři se pustili do bojů poprvé letos na externí půdě, poprvé s Bárou Viestovou, proti silným týmům SK Slatina C a TJ Slavoj Podivín.

Ale popořadě, na toto kolo nám již vypadl Joke a tak jsme řešili náhradu. Vzhledem k tomu, že i céčko mělo nálož zápasů volili jsme Víťu s Marianem, ale co čert nechtěl, nevím jak tam v těch Hamrech řádili, si Víťa natáhl záda a byl rázem ze hry. A co teď…….Ještě, že máme Mariana, železný muž, že i Franta Kocourek by se divil.

První utkání a mládím nabitý Podivín. Začínáme oba mužskými debly, Míla s Romanem hrají svou hru, ale bohužel tahají za kratší konec, duo Kostrhun+Kostrhun hraje neskutečně agresivní badec a i když jsme zápas prohráli bylo radost se na něj dívat a dávka uznání jaké talenty nám to tady na Moravě vyrostly. Na druhém kurtu je to, ale jiná píseň. Mirando s Marianem se skvěle doplňují a hladce vyhrávají první set, potom se kluci přestanou držet domluvené taktiky a když se vzpamatovali už bylo pozdě a koncovka jim utekla. Nevadí Maroš je na tříseťáky zvyklý, takže hrrr na ně a je to tam, stav 1:1.

Do hry nastupují naše holky, hrají kompaktní hru a jdou si jeden bod za druhým a hladkou výhru v prvním setu. Druhý set a soupeř mění taktiku, začíná hrát striktně mixově, holky se snaží s tímto postavením soupeřek srovnat a už už to vypadalo, že to vyjde. Smůla, po kolikáte už….druhý set 20:22 a jde se do třetího. Holky předvádí krásný celoplošný badec, nicméně závěr patří soupeřkám, vítězství uteklo a pouhé 3 míčky.

Současně se začal hrát jednička singl můžů Míla proti Adamu Kostrhunovi, Míla hraje velice pěkně, ale Adam je nad jeho síly, nedá se nic dělat, stejný scénář má i durhý singl a Mirando proti Danovi Kostrhunovi. Nevadí pořád je tu šance na dobrý výsledek.

Bára V. ve své premiéře nastupuje proti útočné levoruké hráčce Denise Solaříkové a taky je to spanilá jízda od začátku až do konce. Na druhém kurtu si v třísetové bitvě za svým vítězstvím dokráčel i Roman. Průběžný stav – prohráváme 3:4. Poslední utkání a do hry jde mix. Bára konstatuje, že už chápe pocity nás mixérek, že ten často rozhoduje a tak se k tomu postavili i oba naši aktéři. První set jim uniká o fousíček, nic hlavu vzhůru a jdeme do druhého. Tam se naši oba cítí mnohem lépe a sehraněji, výhra 21:10, supeer tak pojďme třetí set. A tady se potvrzuje vyspělost našich hráčů, Marian tvrdí hru ze zadní části, Bára hraje skvěle na síti, vybírá neskutečné balóny a smeče soupeře, za přispění nervozity na straně soupeře- je to tady REMÍZA – skvělý výsledek.

Druhé utkání a Slatina, začátek byl neskutečně hektický, vzhledem k tomu, že se rozehrálo na třech kurtech a stejně jako všechna utkání v tomto dnu bez počítadel, je složité psát jak se skóre přelévalo. Každopádně jsme začali oběma debly mužů a debl žen. Tentokrát se Míla s Romanem dostali do pozice těch co jsou rychlejší, útočnější, taktičtější a hladce vyhrávají svůj zápas 2:0. Marian s Mirkem hrají to na co jsou zvyklí a tak přejedou stejně tak i druhý debl a také vyhrávají hladce 2:0. Holky hrají svou hru a zdá se kupodivu, že budou schopny držet krok se zkušeným párem Přikrylová+Mazálková. Konec prvního setu a holky ze Slatiny zabraly a berou si první set v poměru 21:17. V druhém setu si již celou situaci Lenka Přikrylová zkušeně pohlídala a hladce dotáhly svůj debl do vítězného konce. Průběžný stav 1:2.

Do hry naskočí singly, omluva čtenářům už nevím jak šly popořadě, ale každopádně, Bára zahrála singl s Lenkou Přikrylovou se vztyčenou hlavou a slovy uznání na soupeřčinu hru – 0:2. Roman se pouští do singlu s téměř nechybujícím Emilem. Úkol zněl jasně, ale ten necháme v zákulisí Komety. Roman slaví, snad od doby co ho znám největšími emocemi, výhru ve dvou setech. Míla nastupuje proti svému tradičnímu soupeřovi Petru Svobodovi. Zase jedno z utkání, kde se badecové štěstíčko od nás odvrátilo, první set jen o fousíček, druhý set trochu nervoznější a třetí set fousek, nevadí, příště to určitě vyjde.

Do hry nastupuje Mirando a nám dobře známý z Komeťáckých kempů Tonda Golec. Mirando podává protest hlavnímu rozhodčímu, aby došlo k dovážení nadbytečných kil a Tondovi dali nějaké to závažíčko a vyrovnali tak alespoň trochu váhové kategorie obou borců. Následuje neskutečná třísetová bitva, kdy Mirek vybírá neskutečné balóny a jeho obrana je na téměř světové úrovni. Oproti tomu na druhé straně neskutečně přesný Tonda, který téměř nechybuje a poctivě každý balón dostane do kurtu. Výsledek opět je to 3:4 a opět kdo by se divil se jde na mix.

Tady bych mohla okopírovat odstaveček z utkání proti Podivínu, Marian s Bárou hrají jako přes kopírák, jen Mariánek po náloži sedmi zápasů chce už být doma a tak nic neponechává náhodě a ukončuje ze velké pomoci své mixové parťačky zápas ve dvou setech. A je tu druhá remíza tohoto dne.

Mohly to být výhry, ale také prohry. Dvě remízky vzhledem k nesmírně vyrovnané letošní sezóně jsou svělé. Děkuji všem hráčům za úžasnou bojovnost, všem fanouškům za podporu na hale i online a jedeme dál.