11. 11. 2018

Céčko suveréně vede 5.ligu

Kometa C na Svatomartinské jízdě v Hamrech

Ve druhém kole 11.11. v Hamrech nás čekali soupeři Badmen C a Kunovice C. V autě jsem si troufale tipoval, že to dáme za 6:2 a 5:3. Trefa!Po tradičním srazu na ranní kafe na OMV v Hamrech nad Sázavou spěcháme do haly na rozcvičení. Dojíždí i David Tran a posílí naše debly. Badmen C : Soupeř nemá druhou hráčku, takže už vedeme 1:0. Oba naše mužské debly jdou na kurty. Víťa s Honzou urvou těsně první set, ale pak se jim nedaří udržet nátlakový styl a nechávají další 2 sety útočit Grošova jun. Na druhém deblu hraje Jindra s Davidem a skóre se přesýpá na jednu a na druhou stranu. Nakonec ale i tady podléháme ve třetím setu a rázem prohráváme 2:1 na zápasy.
Máme Kláru a její NENÁVIDĚNOU disciplínu – singl žen. Zvládá ji ale proti Štětkové s bravurou ve dvou setech a srovnává naše skóre. Víťa jde na mladého útočně laděného Grošova a já na trojce proti Burešovi. Jsou z toho další třísetové bitvy. Já po nadějném a snadném prvním setu vadnu a prohrávám bohužel další dva. Víťa zaslouží naopak pochvalu, protože proti nadějnému, ale nervóznímu soupeři otáčí trpělivou hrou zápas a opět srovnává bilanci zápasů na 3:3.Marián s Irčou rozehrávají mix a Jindra jde proti soupeři Vatkovi na dvojce. Náš mix dobře začíná, ale pod lezeckou stěnou trochu smolně prohrává koncovku druhého setu a musí jít do třetího. Tam naštěstí zase najdou své tempo a víme, že už máme čtvrtý bod v kapse. Jindra v nervózním závěru prvního setu poráží nahecovaného soupeře 26:24, následně zvládá fyzicky lépe i druhý set a zaslouží se tak o náš vítězný bod! Vítězství 5:3 se nerodilo lehce. Zvykání si na podmínky haly a přetahovaná s pěti třísetovými zápasy.
Kunovice C: Pořadatel nás honí dopředu a tak souběžně s dohrávkou prvního zápasu už rozehráváme zápas s Kunovickým soupeřem. Neznáme jejich sílu, jen víme, že před sezónou posilovali o hostování Jedzokové z Olomouce a hráče z rozpadlého klubu Uherský Brod. Hráči se jim navíc různě přeskládali do B a D oddílů a to se nakonec ukázalo jako naše výhoda. V párových disciplínách se totiž projevila jejich nesehranost a oba naše mužské debly Víťa/Honza proti Peringer/Krčmář a Marián/David proti Leitgeb/Sousedík vítězí poměrně hladce ve dvou setech. Klára s Irčou přejedou navíc pár Jedzoková/Ciganková a vedeme rychle 3:0. Po chvíli odpočinku navíc Klára na singlu vydře proti Jedzokové další dnešní vítězství a jdeme do trháku 4:0! V mužských singlech to už jde mnohem hůře. Víťa na jedničce si z deblu odnesl natažený zádový sval a prakticky nemůže proti Peringerovi smečovat. Ztrácí první set a i přes bojovný výkon nakonec v prodloužení i druhý. Honzovi se na trojce nedaří i přes tradiční bojovnost čelit šikovné ruce zkušeného Krčmáře a také prohrává ve dvou setech. Do boje jde pod lezeckou stěnu v mixu Marián s Irčou proti Leitgebovi s Cigankovou a Jindra na dvojce proti Sousedíkovi. Jindra se jde po prvním prohraném setu zeptat na stav mixu. Uklidňuje se, máme ve druhém setu 4 mečboly a hned první proměňujeme. Vedeme 5:2 a další dnešní vítězství je naše! Jindra jako náš poslední borec na kurtech už bez tlaku předvádí uvolněný kvalitní výkon. Třetím setem 21:9 podtrhuje naše celkové vítězství nad Kunovice C na 6:2.
V tradiční obědové zastávce v mexické restauraci Yucatan ve Žďáře n.S. se žertuje, hodnotí a hoduje. Marian jako borec dne se 4 výhrami, stejně jako Irča a Klára, ti přispěli nejvíc. Ale uznání patří všem za každé vydřené vítězství a perfektní týmový přístup. Pět zápasů v 5.lize a pět výher znamená jediné : nikdo by nám už do nového roku neměl sebrat 1.místo v tabulce a snad i semifinále. Koncem ledna přijdou zápasy pravdy, ale máme nahráno a nebojíme se žádného soupeře. Děkuji všem hráčkám a hráčům. Zdeněk