24. 10. 2018

Derby Béčka v 1.kole

Hned na úvod 3.ligy nám los přisoudil tým SK Kuklenská A, který se skládá z hráčů, kteří se před více jak dvěma lety od nás odtrhli. Těšili jsme se na konfrontaci „našich“ bývalých hráčů, ale již soupiska napovídala, že většina těchto playerů již hraje jen nižší soutěže nebo s badecem už sekli úplně. Kuklenská je obrovský favorit letošního ročníku díky své nabité soupisce okořeněné o výborné zahraniční hráče a pod taktovkou Tomasze Mendreka. Náš cíl byl v tomto zápase velice skromný a to urvat nějaký dílčí zápas. Do utkání jsme však šli v dobré náladě i s navrátilcem na badmintonové kurty Romčou Tichým. Nakonec za Kuklenskou nastoupili pouze tři hráči z našeho společného působení a tak došlo pouze k jedné přímé konfrontací. Na úvod se na kurtu představily mužské debly a překvapivě jsme po nich drželi vyrovnaný stav. Joke s Mílou sice nestačili na Indicko – Olympijskou dvojici Sharma – Mendrek, ale na druhém kurtu si velice dobře počínala dvojice Mirando – Romča. S přehledem v prvním setu přehráli dvojici Smažil – Matula. Druhý set sice zbytečně ztratili, ale ve třetím se vrátili k útočné hře a to na soupeře platilo no a bylo srovnáno. V ženském deblu to bylo obdobné. Jasná výhra pro Báru s Klérou v prvním setu, ztracený druhý v koncovce, ale výborná hra ve třetím a najednou vedeme 2:1. Romča na trojce singlu jen těsně pohrává s trojkou Kuklenské a na kurtu jsou vedle sebe na singlech Míla a Joke. Míla i Joke urvali proti Markovi a Indovi shodně první sety. Ve druhých , ale bohužel tahali za kratší konec a tak se rozhodovalo ve třetích. Míla již nestačil v jediném souboji bývalých oddílových hráčů na Marka a prohrál. Naději však držel Joke, který se s malým, ale běhavých asijatem držel až do koncovky, kde však asi rozhodl sporný míček, který spíš než rozhodčí rozhodl výkřik z řad hráčů Kuklenské, což bylo za stavu 17:18 klíčové. Zde by se opravdu mělo ctít, že rozhoduje rozhodčí a né někdo z lidu možná i zády ke kurtu. A tak čtvrtý bod pro Kuklenskou. Mix s Tomaszem Mendrekem měl být asi jen formalitou, ale ejhle oni jsou na kurtu dva a každý nehraje jako bývalý olympionik a tak naši Mirando s Klérou dokonce vybojovali možnost hrát třetí set. To se určo nečekalo. Ve třetím setu však soupeř preferuje spíše singlové pojetí a naši na to nedovedou reagovat a tak Kuklenda přidává pátý a vítězný bodík. Bára ještě statečně bojuje na singlu a byť jen kosmeticky, ale zcela zaslouženě upravuje na konečných 3:5 z našeho pohledu. Byli jsme blízko k mega velkému překvapení a uzmutí bodu velkému favoritovi. Ale aspoň jsme si potvrdili, že hrát se dá s každým a proto jsme v naději šli do dalšího utkání a s dalším brněnským týmem BC Premiera B. A tady to vyšlo parádně . Ponechali jsme stejnou sestavu vybojovali jsme hned oba úvodní mužské debly a to byl dobrý základ pro celkový výsledek. Holky sice ztratily svůj zápas, ale přidáváme další tři body na všech mužských singlech a třešničkou na dortu přidává Mirando s Klérou v mixu. Prohra Báry v ženském singlu už nic neřeší. Vítězíme 6:2 , což je dobrý vstup v 1-kole do sezóny, kde záchrana je prioritou. Všem hráčům a fanouškům děkujeme za účast a podporu a opět jsme ukázali jaký jsme jednotný tým, kde bojuje každý za každého.